Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
G7 MEDIA IMAGE PRODUCTION S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Braşov, Municipiul Braşov, PELICANULUI, 5, B9, PARTER, COMPLEX AVANTGARDEN 3, SP. BIROU NR. 2, CAMERA 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 116.140 RON | 116.140 RON | 42.757 RON | 69.898 RON | 73.383 RON | 70.345 RON | 9.131 RON | 61.214 RON | 70.258 RON | 108 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 21 RON | 1 |
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 7.547 RON | −7.547 RON | −7.547 RON | 62.798 RON | 4.136 RON | 58.662 RON | 62.711 RON | 108 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 21 RON | 1 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 4.089 RON | −4.089 RON | −4.089 RON | 58.730 RON | 1.530 RON | 57.200 RON | 58.622 RON | 108 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 7.200 RON | 7.200 RON | 2.348 RON | 4.636 RON | 4.852 RON | 23.489 RON | 1.114 RON | 22.375 RON | 21.154 RON | 2.375 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 40 RON | 1 |
| 2023 | 691.191 RON | 784.284 RON | 741.694 RON | 36.507 RON | 42.590 RON | 955.527 RON | 927.435 RON | 28.092 RON | 57.661 RON | 211.918 RON | 0 RON | 9.130 RON | 685.948 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 810.084 RON | 1.000.956 RON | 999.198 RON | −16.581 RON | 1.758 RON | 707.997 RON | 685.698 RON | 22.299 RON | 41.080 RON | 171.835 RON | 0 RON | 15.312 RON | 495.082 RON | 0 RON | 5 |
| 2025 | 894.107 RON | 1.078.378 RON | 887.132 RON | 169.487 RON | 191.246 RON | 533.337 RON | 438.917 RON | 94.420 RON | 170.011 RON | 51.163 RON | 0 RON | 75.085 RON | 312.163 RON | 0 RON | 6 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
- 5914 Proiecția de filme cinematografice
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6010 Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6130 Activităţi de telecomunicaţii prin satelit
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5911 — Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Top format din 93 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 116,1 K RON | 0 RON | 0 RON | 7,2 K RON | 691,2 K RON | 810,1 K RON | 894,1 K RON |
| Venituri totale | 116,1 K RON | 0 RON | 0 RON | 7,2 K RON | 784,3 K RON | 1,00 M RON | 1,08 M RON |
| Cheltuieli totale | 42,8 K RON | 7,5 K RON | 4,1 K RON | 2,3 K RON | 741,7 K RON | 999,2 K RON | 887,1 K RON |
| Rezultat net | 69,9 K RON | −7,5 K RON | −4,1 K RON | 4,6 K RON | 36,5 K RON | −16,6 K RON | 169,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,02 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,85 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,85 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,38 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 10,42 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 11,91 |
| Durata încasare (zile) | 31 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 108 RON | 70,3 K RON | 0,2% |
| 2020 | 108 RON | 62,8 K RON | 0,2% |
| 2021 | 108 RON | 58,7 K RON | 0,2% |
| 2022 | 2,4 K RON | 23,5 K RON | 10,1% |
| 2023 | 211,9 K RON | 955,5 K RON | 22,2% |
| 2024 | 171,8 K RON | 708,0 K RON | 24,3% |
| 2025 | 51,2 K RON | 533,3 K RON | 9,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 116,1 K RON | 0 RON | 0 RON | 7,2 K RON | 691,2 K RON | 810,1 K RON | 894,1 K RON | ▲ 10,4% |
| Rezultat net | 69,9 K RON | −7,5 K RON | −4,1 K RON | 4,6 K RON | 36,5 K RON | −16,6 K RON | 169,5 K RON | ▲ 1.122,2% |
| Total active | 70,3 K RON | 62,8 K RON | 58,7 K RON | 23,5 K RON | 955,5 K RON | 708,0 K RON | 533,3 K RON | ▼ 24,7% |
| Capitaluri proprii | 70,3 K RON | 62,7 K RON | 58,6 K RON | 21,2 K RON | 57,7 K RON | 41,1 K RON | 170,0 K RON | ▲ 313,9% |
| Datorii totale | 108 RON | 108 RON | 108 RON | 2,4 K RON | 211,9 K RON | 171,8 K RON | 51,2 K RON | ▼ 70,2% |
| Lichiditate curentă | 566,80 | 543,17 | 529,63 | 9,42 | 0,13 | 0,13 | 1,85 | ▲ 1.321,8% |
| Marjă netă (%) | 60,18 | – | – | 64,39 | 5,28 | -2,05 | 18,96 | ▲ 1.024,9% |
| Scor bonitate | 87 | 60 | 67 | 87 | 51 | 25 | 90 | ▲ 260,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (169,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,02 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.