Publicitate

GRAM TEAM TOTAL S.R.L.

CUI: 39041510 J2018003788405 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 39041510
Cod înmatriculare J2018003788405
EUID ROONRC.J2018003788405
Data înmatriculării 2018-03-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, BARAJUL DUNĂRII, 12A, 3

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 3
Sector: 3
Stradă: BARAJUL DUNĂRII
Număr: 12A

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 41.700 RON −41.700 RON −41.700 RON 18.929 RON 2.761 RON 16.168 RON −41.500 RON 60.429 RON 6.622 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2020 0 RON 0 RON 4.038 RON −4.038 RON −4.038 RON 8.760 RON 1.017 RON 7.743 RON −45.538 RON 54.298 RON 6.622 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2021 0 RON 0 RON 14.140 RON −14.140 RON −14.140 RON 0 RON 0 RON 0 RON −59.677 RON 59.677 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2022 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON −59.677 RON 59.677 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 451.189 RON 451.192 RON 444.685 RON 5.466 RON 6.507 RON 284.049 RON 0 RON 284.049 RON −54.211 RON 338.260 RON 37.806 RON 16.072 RON 0 RON 0 RON 1
2024 1.754.705 RON 1.763.147 RON 1.357.829 RON 341.231 RON 405.318 RON 522.958 RON 38.824 RON 484.134 RON 287.020 RON 235.938 RON 1.327 RON 115.637 RON 0 RON 0 RON 1
2025 305.511 RON 409.511 RON 376.685 RON 27.560 RON 32.826 RON 445.034 RON 17.816 RON 427.218 RON 314.579 RON 130.455 RON 113.940 RON 72.597 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

BAICU REMUS-CONSTANTIN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (51)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 3,621 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
305,5 K RON
Rezultat Net 2025
27,6 K RON
Total Active 2025
445,0 K RON
Scor Bonitate
82/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 82/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 451,2 K RON 1,75 M RON 305,5 K RON
Venituri totale 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 451,2 K RON 1,76 M RON 409,5 K RON
Cheltuieli totale 41,7 K RON 4,0 K RON 14,1 K RON 0 RON 444,7 K RON 1,36 M RON 376,7 K RON
Rezultat net −41,7 K RON −4,0 K RON −14,1 K RON 0 RON 5,5 K RON 341,2 K RON 27,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,06 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,27 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,40 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,84 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 3,41 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate17,8 K RON (4%)
Active circulante427,2 K RON (96%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri113,9 K RON
Creanțe72,6 K RON
Numerar240,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2,68
Durata stocaj (zile) 136
Rotație creanțe (ori/an) 4,21
Durata încasare (zile) 87

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
10,7%
Marjă netă
9,0%
ROA
6,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 60,4 K RON 18,9 K RON 319,2%
2020 54,3 K RON 8,8 K RON 619,8%
2021 59,7 K RON 0 RON
2022 59,7 K RON 0 RON
2023 338,3 K RON 284,0 K RON 119,1%
2024 235,9 K RON 523,0 K RON 45,1%
2025 130,5 K RON 445,0 K RON 29,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

82
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 451,2 K RON 1,75 M RON 305,5 K RON ▼ 82,6%
Rezultat net −41,7 K RON −4,0 K RON −14,1 K RON 0 RON 5,5 K RON 341,2 K RON 27,6 K RON ▼ 91,9%
Total active 18,9 K RON 8,8 K RON 0 RON 0 RON 284,0 K RON 523,0 K RON 445,0 K RON ▼ 14,9%
Capitaluri proprii −41,5 K RON −45,5 K RON −59,7 K RON −59,7 K RON −54,2 K RON 287,0 K RON 314,6 K RON ▲ 9,6%
Datorii totale 60,4 K RON 54,3 K RON 59,7 K RON 59,7 K RON 338,3 K RON 235,9 K RON 130,5 K RON ▼ 44,7%
Lichiditate curentă 0,27 0,14 0,00 0,00 0,84 2,05 3,27 ▲ 59,6%
Marjă netă (%) 1,21 19,45 9,02 ▼ 53,6%
Scor bonitate 22 22 18 33 45 100 82 ▼ 18,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (27,6 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (3.27), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,06 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate