Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
KIDDY RIDES MACHINES S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, DIONISIE LUPU, 74, 5, 27, 10459, 1, CAMERA NR.2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 34.280 RON | 34.280 RON | 22.580 RON | 10.672 RON | 11.700 RON | 22.091 RON | 0 RON | 22.091 RON | 13.950 RON | 8.141 RON | 0 RON | 11.809 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 35.797 RON | 35.797 RON | 21.838 RON | 12.965 RON | 13.959 RON | 35.119 RON | 0 RON | 35.119 RON | 26.915 RON | 8.204 RON | 0 RON | 19.532 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 175.535 RON | 175.535 RON | 76.019 RON | 94.882 RON | 99.516 RON | 109.425 RON | 0 RON | 109.425 RON | 95.122 RON | 14.303 RON | 0 RON | 58.971 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 331.191 RON | 340.870 RON | 172.832 RON | 160.463 RON | 168.038 RON | 409.189 RON | 12.000 RON | 397.189 RON | 160.703 RON | 248.486 RON | 14.200 RON | 128.694 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 512.154 RON | 512.154 RON | 361.323 RON | 145.812 RON | 150.831 RON | 341.697 RON | 21.000 RON | 320.697 RON | 211.633 RON | 130.064 RON | 0 RON | 136.639 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 664.449 RON | 664.477 RON | 535.115 RON | 114.745 RON | 129.362 RON | 483.525 RON | 61.128 RON | 422.397 RON | 114.985 RON | 368.540 RON | 56.240 RON | 282.564 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 1.428.827 RON | 1.429.750 RON | 1.016.156 RON | 375.888 RON | 413.594 RON | 1.325.829 RON | 482.708 RON | 843.121 RON | 376.129 RON | 949.700 RON | 168.014 RON | 583.418 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (18)
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4765 Comerţ cu amănuntul al jocurilor şi jucăriilor, în magazine specializate
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9001 Activităţi de interpretare artistică (spectacole)
- 9002 Activităţi suport pentru interpretare artistică (spectacole)
- 9003 Activităţi de creaţie artistică
- 9321 Activități ale parcurilor tematice și de distracții
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9321 — Activități ale parcurilor tematice și de distracții
Top format din 39 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.89) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 34,3 K RON | 35,8 K RON | 175,5 K RON | 331,2 K RON | 512,2 K RON | 664,4 K RON | 1,43 M RON |
| Venituri totale | 34,3 K RON | 35,8 K RON | 175,5 K RON | 340,9 K RON | 512,2 K RON | 664,5 K RON | 1,43 M RON |
| Cheltuieli totale | 22,6 K RON | 21,8 K RON | 76,0 K RON | 172,8 K RON | 361,3 K RON | 535,1 K RON | 1,02 M RON |
| Rezultat net | 10,7 K RON | 13,0 K RON | 94,9 K RON | 160,5 K RON | 145,8 K RON | 114,7 K RON | 375,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,28 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,89 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,71 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,10 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,40 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 8,50 |
| Durata stocaj (zile) | 43 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,45 |
| Durata încasare (zile) | 149 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 8,1 K RON | 22,1 K RON | 36,9% |
| 2020 | 8,2 K RON | 35,1 K RON | 23,4% |
| 2021 | 14,3 K RON | 109,4 K RON | 13,1% |
| 2022 | 248,5 K RON | 409,2 K RON | 60,7% |
| 2023 | 130,1 K RON | 341,7 K RON | 38,1% |
| 2024 | 368,5 K RON | 483,5 K RON | 76,2% |
| 2025 | 949,7 K RON | 1,33 M RON | 71,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 34,3 K RON | 35,8 K RON | 175,5 K RON | 331,2 K RON | 512,2 K RON | 664,4 K RON | 1,43 M RON | ▲ 115,0% |
| Rezultat net | 10,7 K RON | 13,0 K RON | 94,9 K RON | 160,5 K RON | 145,8 K RON | 114,7 K RON | 375,9 K RON | ▲ 227,6% |
| Total active | 22,1 K RON | 35,1 K RON | 109,4 K RON | 409,2 K RON | 341,7 K RON | 483,5 K RON | 1,33 M RON | ▲ 174,2% |
| Capitaluri proprii | 14,0 K RON | 26,9 K RON | 95,1 K RON | 160,7 K RON | 211,6 K RON | 115,0 K RON | 376,1 K RON | ▲ 227,1% |
| Datorii totale | 8,1 K RON | 8,2 K RON | 14,3 K RON | 248,5 K RON | 130,1 K RON | 368,5 K RON | 949,7 K RON | ▲ 157,7% |
| Lichiditate curentă | 2,71 | 4,28 | 7,65 | 1,60 | 2,47 | 1,15 | 0,89 | ▼ 22,5% |
| Marjă netă (%) | 31,13 | 36,22 | 54,05 | 48,45 | 28,47 | 17,27 | 26,31 | ▲ 52,3% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 100 | 85 | 95 | 67 | 68 | ▲ 1,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (375,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.