VESTSAL SOLUTION S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bihor, Municipiul Oradea, OLIMPIADEI, 7, 410151
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 366.651 RON | 25.725.992 RON | 773.616 RON | 24.901.337 RON | 24.952.376 RON | 32.063.910 RON | 1.375.666 RON | 30.688.244 RON | 28.289.150 RON | 3.793.668 RON | 2.118 RON | 30.683.063 RON | 0 RON | 18.908 RON | 1 |
| 2024 | 4.183 RON | 13.382 RON | 288.996 RON | −275.614 RON | −275.614 RON | 31.196.471 RON | 1.252.557 RON | 29.943.914 RON | 27.863.397 RON | 3.352.181 RON | 1.568 RON | 29.938.500 RON | 0 RON | 19.107 RON | 0 |
| 2025 | 3.579 RON | 2.107.278 RON | 1.350.169 RON | 632.701 RON | 757.109 RON | 32.320.496 RON | 968.636 RON | 31.351.860 RON | 28.496.098 RON | 3.843.307 RON | 1.568 RON | 31.345.269 RON | 0 RON | 18.909 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (47)
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
3811 — Colectarea deșeurilor nepericuloase
Top format din 32 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 366,7 K RON | 4,2 K RON | 3,6 K RON |
| Venituri totale | 25,73 M RON | 13,4 K RON | 2,11 M RON |
| Cheltuieli totale | 773,6 K RON | 289,0 K RON | 1,35 M RON |
| Rezultat net | 24,90 M RON | −275,6 K RON | 632,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −238,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8,16 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 8,16 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 8,41 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,28 |
| Durata stocaj (zile) | 160 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,00 |
| Durata încasare (zile) | 3.196.710 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 3,79 M RON | 32,06 M RON | 11,8% |
| 2024 | 3,35 M RON | 31,20 M RON | 10,8% |
| 2025 | 3,84 M RON | 32,32 M RON | 11,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 366,7 K RON | 4,2 K RON | 3,6 K RON | ▼ 14,4% |
| Rezultat net | 24,90 M RON | −275,6 K RON | 632,7 K RON | ▲ 329,6% |
| Total active | 32,06 M RON | 31,20 M RON | 32,32 M RON | ▲ 3,6% |
| Capitaluri proprii | 28,29 M RON | 27,86 M RON | 28,50 M RON | ▲ 2,3% |
| Datorii totale | 3,79 M RON | 3,35 M RON | 3,84 M RON | ▲ 14,7% |
| Lichiditate curentă | 8,09 | 8,93 | 8,16 | ▼ 8,7% |
| Marjă netă (%) | 6.791,56 | -6.588,91 | 17.678,15 | ▲ 368,3% |
| Scor bonitate | 87 | 64 | 87 | ▲ 35,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (632,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (8.16), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.