Publicitate

MARMURA COLOSSEUM S.R.L.

CUI: 40626276 J2019000216072 SRL Botoşani, Sat Sauceniţa, Comuna Văculeşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40626276
Cod înmatriculare J2019000216072
EUID ROONRC.J2019000216072
Data înmatriculării 2019-02-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Botoşani, Sat Sauceniţa, Comuna Văculeşti, Libertății, 1, 717447

Țară: România
Județ: Botoşani
Localitate: Sat Sauceniţa, Comuna Văculeşti
Stradă: Libertății
Număr: 1
Cod poștal: 717447

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 182.198 RON 182.700 RON 235.406 RON −54.528 RON −52.706 RON 561.522 RON 63.501 RON 498.021 RON −54.328 RON 615.850 RON 441.361 RON 40.621 RON 0 RON 0 RON 1
2023 544.137 RON 545.147 RON 530.535 RON 12.274 RON 14.612 RON 730.742 RON 46.120 RON 684.622 RON −42.054 RON 772.796 RON 679.713 RON 38 RON 0 RON 0 RON 1
2024 1.173.404 RON 1.179.627 RON 927.508 RON 212.587 RON 252.119 RON 1.112.882 RON 25.704 RON 1.087.178 RON 170.533 RON 942.349 RON 453.368 RON 594.558 RON 0 RON 0 RON 1
2025 1.358.909 RON 1.361.120 RON 1.240.466 RON 100.887 RON 120.654 RON 1.112.213 RON 241.737 RON 870.476 RON 271.420 RON 840.793 RON 475.131 RON 165.336 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

MIHAI CĂTĂLIN TRAIAN
administrator
Botoşani, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Botoşani, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 14 companii din județul Botoşani. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,36 M RON
Rezultat Net 2025
100,9 K RON
Total Active 2025
1,11 M RON
Scor Bonitate
62/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 62/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 182,2 K RON 544,1 K RON 1,17 M RON 1,36 M RON
Venituri totale 182,7 K RON 545,1 K RON 1,18 M RON 1,36 M RON
Cheltuieli totale 235,4 K RON 530,5 K RON 927,5 K RON 1,24 M RON
Rezultat net −54,5 K RON 12,3 K RON 212,6 K RON 100,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,85 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,04 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,47 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,27 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,32 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate241,7 K RON (21.7%)
Active circulante870,5 K RON (78.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri475,1 K RON
Creanțe165,3 K RON
Numerar230,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2,86
Durata stocaj (zile) 128
Rotație creanțe (ori/an) 8,22
Durata încasare (zile) 44

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
8,9%
Marjă netă
7,4%
ROA
9,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 615,9 K RON 561,5 K RON 109,7%
2023 772,8 K RON 730,7 K RON 105,8%
2024 942,3 K RON 1,11 M RON 84,7%
2025 840,8 K RON 1,11 M RON 75,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

62
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 182,2 K RON 544,1 K RON 1,17 M RON 1,36 M RON ▲ 15,8%
Rezultat net −54,5 K RON 12,3 K RON 212,6 K RON 100,9 K RON ▼ 52,5%
Total active 561,5 K RON 730,7 K RON 1,11 M RON 1,11 M RON ▼ 0,1%
Capitaluri proprii −54,3 K RON −42,1 K RON 170,5 K RON 271,4 K RON ▲ 59,2%
Datorii totale 615,9 K RON 772,8 K RON 942,3 K RON 840,8 K RON ▼ 10,8%
Lichiditate curentă 0,81 0,89 1,15 1,04 ▼ 10,3%
Marjă netă (%) -29,93 2,26 18,12 7,42 ▼ 59,1%
Scor bonitate 24 50 80 62 ▼ 22,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (100,9 K RON).
  • Scorul de bonitate de 62/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,85 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate