Publicitate

BLUE VISION RECRUITMENT S.R.L.

CUI: 21127709 J2019000561255 SRL Mehedinţi, Municipiul Drobeta-Turnu Severin
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 21127709
Cod înmatriculare J2019000561255
EUID ROONRC.J2019000561255
Data înmatriculării 2019-07-29
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani

Adresă

România, Mehedinţi, Municipiul Drobeta-Turnu Severin, OITUZ, 32, 1, 2, 1, 8

Țară: România
Județ: Mehedinţi
Localitate: Municipiul Drobeta-Turnu Severin
Stradă: OITUZ
Număr: 32
Bloc: 1
Scară: 2
Etaj: 1
Apartament: 8

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 350.766 RON 350.998 RON 363.264 RON −15.776 RON −12.266 RON 98.980 RON 0 RON 98.980 RON −273.196 RON 372.176 RON 0 RON 38.661 RON 0 RON 0 RON 5
2020 8.861.332 RON 8.867.087 RON 8.344.701 RON 439.696 RON 522.386 RON 630.311 RON 24.563 RON 605.748 RON 166.508 RON 463.803 RON 0 RON 255.269 RON 0 RON 0 RON 56
2021 11.907.329 RON 11.911.999 RON 11.271.304 RON 441.618 RON 640.695 RON 946.930 RON 19.793 RON 927.137 RON 608.126 RON 338.804 RON 0 RON 431.508 RON 0 RON 0 RON 68
2022 10.171.383 RON 10.180.996 RON 9.773.774 RON 303.358 RON 407.222 RON 1.308.574 RON 16.152 RON 1.292.422 RON 911.484 RON 397.090 RON 0 RON 619.138 RON 0 RON 0 RON 52
2023 13.485.654 RON 13.496.462 RON 12.900.264 RON 478.674 RON 596.198 RON 1.772.552 RON 14.483 RON 1.758.069 RON 1.172.767 RON 599.785 RON 0 RON 1.015.982 RON 0 RON 0 RON 64
2024 8.728.846 RON 8.731.110 RON 8.863.947 RON −139.367 RON −132.837 RON 2.570.517 RON 0 RON 2.570.517 RON 1.033.401 RON 1.537.116 RON 0 RON 2.330.691 RON 0 RON 0 RON 37
2025 0 RON 0 RON −338 RON 287 RON 338 RON 2.572.797 RON 0 RON 2.572.797 RON 1.033.688 RON 1.539.109 RON 0 RON 2.338.971 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

KORAĆ DUŠKO
administrator
Bosnia-Herţegovina
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Mehedinţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 10 companii din județul Mehedinţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
287 RON
Total Active 2025
2,57 M RON
Scor Bonitate
57/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 57/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 350,8 K RON 8,86 M RON 11,91 M RON 10,17 M RON 13,49 M RON 8,73 M RON 0 RON
Venituri totale 351,0 K RON 8,87 M RON 11,91 M RON 10,18 M RON 13,50 M RON 8,73 M RON 0 RON
Cheltuieli totale 363,3 K RON 8,34 M RON 11,27 M RON 9,77 M RON 12,90 M RON 8,86 M RON −338 RON
Rezultat net −15,8 K RON 439,7 K RON 441,6 K RON 303,4 K RON 478,7 K RON −139,4 K RON 287 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 7,68 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,67 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,67 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,15 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,67 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante2,57 M RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe2,34 M RON
Numerar233,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
0,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 372,2 K RON 99,0 K RON 376,0%
2020 463,8 K RON 630,3 K RON 73,6%
2021 338,8 K RON 946,9 K RON 35,8%
2022 397,1 K RON 1,31 M RON 30,4%
2023 599,8 K RON 1,77 M RON 33,8%
2024 1,54 M RON 2,57 M RON 59,8%
2025 1,54 M RON 2,57 M RON 59,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

57
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 350,8 K RON 8,86 M RON 11,91 M RON 10,17 M RON 13,49 M RON 8,73 M RON 0 RON
Rezultat net −15,8 K RON 439,7 K RON 441,6 K RON 303,4 K RON 478,7 K RON −139,4 K RON 287 RON ▲ 100,2%
Total active 99,0 K RON 630,3 K RON 946,9 K RON 1,31 M RON 1,77 M RON 2,57 M RON 2,57 M RON ▲ 0,1%
Capitaluri proprii −273,2 K RON 166,5 K RON 608,1 K RON 911,5 K RON 1,17 M RON 1,03 M RON 1,03 M RON ▲ 0,0%
Datorii totale 372,2 K RON 463,8 K RON 338,8 K RON 397,1 K RON 599,8 K RON 1,54 M RON 1,54 M RON ▲ 0,1%
Lichiditate curentă 0,27 1,31 2,74 3,25 2,93 1,67 1,67 ▼ 0,0%
Marjă netă (%) -4,50 4,96 3,71 2,98 3,55 -1,60
Scor bonitate 19 70 90 77 85 47 57 ▲ 21,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (287 RON).
  • Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 7,68 M RON.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate