Publicitate

MĂCELĂRIA GEO-COS-VIO S.R.L.

CUI: 40634686 J2019000683238 SRL Ilfov, Sat Căldăraru, Comuna Cernica
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40634686
Cod înmatriculare J2019000683238
EUID ROONRC.J2019000683238
Data înmatriculării 2019-02-13
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Ilfov, Sat Căldăraru, Comuna Cernica, ALEEA PRELUNGIRII GĂRII CĂŢELU, 29D, 77037

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Sat Căldăraru, Comuna Cernica
Stradă: ALEEA PRELUNGIRII GĂRII CĂŢELU
Număr: 29D
Cod poștal: 77037

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 719.638 RON 719.638 RON 766.114 RON −53.822 RON −46.476 RON 316.712 RON 0 RON 316.712 RON −53.622 RON 370.334 RON 282.406 RON 34.184 RON 0 RON 0 RON 1
2020 734.142 RON 734.142 RON 750.082 RON −23.281 RON −15.940 RON 324.725 RON 0 RON 324.725 RON −76.903 RON 401.628 RON 258.049 RON 65.234 RON 0 RON 0 RON 1
2021 472.216 RON 472.216 RON 583.031 RON −115.537 RON −110.815 RON 529.727 RON 0 RON 529.727 RON −192.439 RON 722.166 RON 448.170 RON 74.430 RON 0 RON 0 RON 1
2022 805.492 RON 805.492 RON 960.282 RON −168.997 RON −154.790 RON 215.110 RON 0 RON 215.110 RON −361.436 RON 602.311 RON 114.283 RON 92.624 RON 0 RON 25.765 RON 1
2023 1.999.448 RON 2.099.448 RON 1.344.849 RON 733.605 RON 754.599 RON 782.816 RON 25.765 RON 757.051 RON 372.169 RON 410.647 RON 643.075 RON 98.862 RON 0 RON 0 RON 1
2024 1.903.780 RON 1.903.984 RON 1.946.013 RON −74.173 RON −42.029 RON 869.487 RON 341.982 RON 527.505 RON 297.997 RON 571.490 RON 215.241 RON 181.205 RON 0 RON 0 RON 1
2025 1.662.902 RON 1.664.014 RON 1.758.623 RON −94.609 RON −94.609 RON 792.149 RON 250.787 RON 541.362 RON 203.388 RON 588.761 RON 153.666 RON 240.328 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

STAN COSTEL
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (13)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 33 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.92) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−94.609 RON)
Cifra de Afaceri 2025
1,66 M RON
Rezultat Net 2025
−94,6 K RON
Total Active 2025
792,1 K RON
Scor Bonitate
30/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 30/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 719,6 K RON 734,1 K RON 472,2 K RON 805,5 K RON 2,00 M RON 1,90 M RON 1,66 M RON
Venituri totale 719,6 K RON 734,1 K RON 472,2 K RON 805,5 K RON 2,10 M RON 1,90 M RON 1,66 M RON
Cheltuieli totale 766,1 K RON 750,1 K RON 583,0 K RON 960,3 K RON 1,34 M RON 1,95 M RON 1,76 M RON
Rezultat net −53,8 K RON −23,3 K RON −115,5 K RON −169,0 K RON 733,6 K RON −74,2 K RON −94,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,14 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,92 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,66 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,25 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,35 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate250,8 K RON (31.7%)
Active circulante541,4 K RON (68.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri153,7 K RON
Creanțe240,3 K RON
Numerar147,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 10,82
Durata stocaj (zile) 34
Rotație creanțe (ori/an) 6,92
Durata încasare (zile) 53

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-5,7%
Marjă netă
-5,7%
ROA
-11,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 370,3 K RON 316,7 K RON 116,9%
2020 401,6 K RON 324,7 K RON 123,7%
2021 722,2 K RON 529,7 K RON 136,3%
2022 602,3 K RON 215,1 K RON 280,0%
2023 410,6 K RON 782,8 K RON 52,5%
2024 571,5 K RON 869,5 K RON 65,7%
2025 588,8 K RON 792,1 K RON 74,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

30
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 719,6 K RON 734,1 K RON 472,2 K RON 805,5 K RON 2,00 M RON 1,90 M RON 1,66 M RON ▼ 12,7%
Rezultat net −53,8 K RON −23,3 K RON −115,5 K RON −169,0 K RON 733,6 K RON −74,2 K RON −94,6 K RON ▼ 27,6%
Total active 316,7 K RON 324,7 K RON 529,7 K RON 215,1 K RON 782,8 K RON 869,5 K RON 792,1 K RON ▼ 8,9%
Capitaluri proprii −53,6 K RON −76,9 K RON −192,4 K RON −361,4 K RON 372,2 K RON 298,0 K RON 203,4 K RON ▼ 31,7%
Datorii totale 370,3 K RON 401,6 K RON 722,2 K RON 602,3 K RON 410,6 K RON 571,5 K RON 588,8 K RON ▲ 3,0%
Lichiditate curentă 0,86 0,81 0,73 0,36 1,84 0,92 0,92 ▼ 0,4%
Marjă netă (%) -7,48 -3,17 -24,47 -20,98 36,69 -3,90 -5,69 ▼ 45,9%
Scor bonitate 24 24 17 19 90 35 30 ▼ 14,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,14 M RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Scor de bonitate scăzut (30/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate