Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SONJA.ZONE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Harghita, Municipiul Miercurea Ciuc, Gaál Mózes, 12
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 0 RON | 5 RON | 1.873 RON | −1.868 RON | −1.868 RON | 208.347 RON | 196.980 RON | 11.367 RON | 3.132 RON | 900 RON | 0 RON | 5.250 RON | 204.315 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 2.629 RON | −2.629 RON | −2.629 RON | 3.503.270 RON | 292.394 RON | 3.210.876 RON | 503 RON | 121.000 RON | 0 RON | 1.775.282 RON | 3.381.767 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 76.061 RON | 34.251 RON | 39.574 RON | 41.810 RON | 3.558.320 RON | 292.494 RON | 3.265.826 RON | 40.077 RON | 136.476 RON | 0 RON | 1.592.436 RON | 3.381.767 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 0 RON | 24.316 RON | 21.883 RON | −1.035 RON | 2.433 RON | 3.430.176 RON | 292.494 RON | 3.137.682 RON | −26.046 RON | 74.455 RON | 0 RON | 1.370.148 RON | 3.381.767 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 9.755 RON | 118.753 RON | −108.998 RON | −108.998 RON | 3.356.434 RON | 292.494 RON | 3.063.940 RON | −135.044 RON | 111.513 RON | 0 RON | 1.143.149 RON | 3.381.767 RON | 1.802 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 41.239 RON | 198.378 RON | −157.139 RON | −157.139 RON | 2.948.960 RON | 2.543.378 RON | 405.582 RON | −567.619 RON | 163.072 RON | 0 RON | 257.987 RON | 3.353.507 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 5590 Alte servicii de cazare
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
Lideri din domeniu
Top companii din Harghita, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7020 — Activități de consultanță în afaceri și management
Top format din 64 companii din județul Harghita. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−567.619 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−157.139 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 5 RON | 0 RON | 76,1 K RON | 24,3 K RON | 9,8 K RON | 41,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 1,9 K RON | 2,6 K RON | 34,3 K RON | 21,9 K RON | 118,8 K RON | 198,4 K RON |
| Rezultat net | −1,9 K RON | −2,6 K RON | 39,6 K RON | −1,0 K RON | −109,0 K RON | −157,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 0 RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,49 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,49 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,91 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 18,08 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 900 RON | 208,3 K RON | 0,4% |
| 2021 | 121,0 K RON | 3,50 M RON | 3,5% |
| 2022 | 136,5 K RON | 3,56 M RON | 3,8% |
| 2023 | 74,5 K RON | 3,43 M RON | 2,2% |
| 2024 | 111,5 K RON | 3,36 M RON | 3,3% |
| 2025 | 163,1 K RON | 2,95 M RON | 5,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | −1,9 K RON | −2,6 K RON | 39,6 K RON | −1,0 K RON | −109,0 K RON | −157,1 K RON | ▼ 44,2% |
| Total active | 208,3 K RON | 3,50 M RON | 3,56 M RON | 3,43 M RON | 3,36 M RON | 2,95 M RON | ▼ 12,1% |
| Capitaluri proprii | 3,1 K RON | 503 RON | 40,1 K RON | −26,0 K RON | −135,0 K RON | −567,6 K RON | ▼ 320,3% |
| Datorii totale | 900 RON | 121,0 K RON | 136,5 K RON | 74,5 K RON | 111,5 K RON | 163,1 K RON | ▲ 46,2% |
| Lichiditate curentă | 12,63 | 26,54 | 23,93 | 42,14 | 27,48 | 2,49 | ▼ 90,9% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 50 | 50 | 50 | 44 | 37 | 37 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Lichiditate curentă bună (2.49), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (37/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.