Publicitate

RAIL HUB TRANSYLVANIA S.R.L.

CUI: 41178880 J2019001017027 SRL Arad, Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41178880
Cod înmatriculare J2019001017027
EUID ROONRC.J2019001017027
Data înmatriculării 2019-05-27
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Arad, Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Jandarmeriei, 13

Țară: România
Județ: Arad
Localitate: Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu
Stradă: Jandarmeriei
Număr: 13

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 2.209 RON −2.209 RON −2.209 RON 7.991 RON 0 RON 7.991 RON −2.009 RON 10.000 RON 0 RON 36 RON 0 RON 0 RON 0
2020 7.002.804 RON 7.004.396 RON 6.916.848 RON 53.581 RON 87.548 RON 643.849 RON 94.929 RON 548.920 RON 51.572 RON 592.277 RON 0 RON 489.132 RON 0 RON 0 RON 1
2021 10.642.906 RON 10.644.660 RON 10.423.589 RON 189.496 RON 221.071 RON 2.357.125 RON 82.810 RON 2.274.315 RON 241.068 RON 2.249.258 RON 0 RON 2.213.352 RON 0 RON 133.201 RON 3
2022 37.164.446 RON 37.308.801 RON 36.385.861 RON 796.174 RON 922.940 RON 2.620.395 RON 847.293 RON 1.773.102 RON 1.037.243 RON 1.644.464 RON 0 RON 1.546.034 RON 0 RON 61.312 RON 3
2023 26.922.382 RON 26.922.418 RON 26.278.970 RON 555.809 RON 643.448 RON 3.936.782 RON 805.535 RON 3.131.247 RON 1.593.052 RON 2.389.969 RON 0 RON 2.937.553 RON 0 RON 46.239 RON 3
2024 18.479.621 RON 18.911.918 RON 17.626.568 RON 1.119.114 RON 1.285.350 RON 9.538.008 RON 3.238.347 RON 6.299.661 RON 2.442.100 RON 7.267.045 RON 1.445.000 RON 3.962.820 RON 0 RON 171.137 RON 4
2025 20.949.674 RON 21.063.515 RON 20.522.941 RON 475.139 RON 540.574 RON 11.088.323 RON 6.352.137 RON 4.736.186 RON 2.913.264 RON 8.221.298 RON 1.379.169 RON 2.294.808 RON 0 RON 46.239 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

GORBAN LOUISA-MANUELA
administrator
Vaslui, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (16)

Lideri din domeniu

Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 4 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.58) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
20,95 M RON
Rezultat Net 2025
475,1 K RON
Total Active 2025
11,09 M RON
Scor Bonitate
50/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 50/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 7,00 M RON 10,64 M RON 37,16 M RON 26,92 M RON 18,48 M RON 20,95 M RON
Venituri totale 0 RON 7,00 M RON 10,64 M RON 37,31 M RON 26,92 M RON 18,91 M RON 21,06 M RON
Cheltuieli totale 2,2 K RON 6,92 M RON 10,42 M RON 36,39 M RON 26,28 M RON 17,63 M RON 20,52 M RON
Rezultat net −2,2 K RON 53,6 K RON 189,5 K RON 796,2 K RON 555,8 K RON 1,12 M RON 475,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 31,89 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,58 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,41 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,13 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,35 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate6,35 M RON (57.3%)
Active circulante4,74 M RON (42.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,38 M RON
Creanțe2,29 M RON
Numerar1,06 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 15,19
Durata stocaj (zile) 24
Rotație creanțe (ori/an) 9,13
Durata încasare (zile) 40

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
2,6%
Marjă netă
2,3%
ROA
4,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 10,0 K RON 8,0 K RON 125,1%
2020 592,3 K RON 643,8 K RON 92,0%
2021 2,25 M RON 2,36 M RON 95,4%
2022 1,64 M RON 2,62 M RON 62,8%
2023 2,39 M RON 3,94 M RON 60,7%
2024 7,27 M RON 9,54 M RON 76,2%
2025 8,22 M RON 11,09 M RON 74,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

50
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 7,00 M RON 10,64 M RON 37,16 M RON 26,92 M RON 18,48 M RON 20,95 M RON ▲ 13,4%
Rezultat net −2,2 K RON 53,6 K RON 189,5 K RON 796,2 K RON 555,8 K RON 1,12 M RON 475,1 K RON ▼ 57,5%
Total active 8,0 K RON 643,8 K RON 2,36 M RON 2,62 M RON 3,94 M RON 9,54 M RON 11,09 M RON ▲ 16,3%
Capitaluri proprii −2,0 K RON 51,6 K RON 241,1 K RON 1,04 M RON 1,59 M RON 2,44 M RON 2,91 M RON ▲ 19,3%
Datorii totale 10,0 K RON 592,3 K RON 2,25 M RON 1,64 M RON 2,39 M RON 7,27 M RON 8,22 M RON ▲ 13,1%
Lichiditate curentă 0,80 0,93 1,01 1,08 1,31 0,87 0,58 ▼ 33,5%
Marjă netă (%) 0,77 1,78 2,14 2,06 6,06 2,27 ▼ 62,5%
Scor bonitate 27 51 70 75 62 55 50 ▼ 9,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (475,1 K RON).
  • Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 31,89 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate