Publicitate

LALAS IMOB S.R.L.

CUI: 41781332 J2019001951260 SRL Mureş, Municipiul Târgu Mureş
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41781332
Cod înmatriculare J2019001951260
EUID ROONRC.J2019001951260
Data înmatriculării 2019-10-17
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Mureş, Municipiul Târgu Mureş, BUCEGI, 16, 540495

Țară: România
Județ: Mureş
Localitate: Municipiul Târgu Mureş
Stradă: BUCEGI
Număr: 16
Cod poștal: 540495

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 139 RON −139 RON −139 RON 57.613 RON 0 RON 57.613 RON 61 RON 57.552 RON 0 RON 57.370 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 219.292 RON 28.815 RON 183.898 RON 190.477 RON 2.216.142 RON 1.741.741 RON 474.401 RON 183.959 RON 2.032.183 RON 0 RON 103.383 RON 0 RON 0 RON 1
2021 4.962.997 RON 4.963.469 RON 1.265.232 RON 3.645.276 RON 3.698.237 RON 4.102.739 RON 1.049.642 RON 3.053.097 RON 3.829.235 RON 273.504 RON 1.946.523 RON 377.341 RON 0 RON 0 RON 1
2022 4.228.123 RON 4.234.437 RON 2.551.427 RON 1.422.450 RON 1.683.010 RON 5.957.938 RON 2.081.983 RON 3.875.955 RON 1.451.685 RON 4.506.253 RON 2.233.245 RON 628.647 RON 0 RON 0 RON 1
2023 3.086.353 RON 4.442.050 RON 4.252.056 RON 149.565 RON 189.994 RON 6.344.241 RON 2.567.733 RON 3.776.508 RON 1.601.249 RON 4.742.992 RON 2.488.194 RON 869.879 RON 0 RON 0 RON 1
2024 737.445 RON 1.106.014 RON 1.556.251 RON −450.237 RON −450.237 RON 8.990.142 RON 4.132.991 RON 4.857.151 RON 1.151.013 RON 7.839.129 RON 3.531.654 RON 1.324.230 RON 0 RON 0 RON 1
2025 7.641.967 RON 8.049.987 RON 6.008.851 RON 1.705.038 RON 2.041.136 RON 8.010.976 RON 6.011.524 RON 1.999.452 RON 2.856.051 RON 5.154.925 RON 302.486 RON 1.689.296 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

FARKAS LAJOS
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (7)

Lideri din domeniu

Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 29 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.39) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
7,64 M RON
Rezultat Net 2025
1,71 M RON
Total Active 2025
8,01 M RON
Scor Bonitate
68/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 68/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 4,96 M RON 4,23 M RON 3,09 M RON 737,4 K RON 7,64 M RON
Venituri totale 0 RON 219,3 K RON 4,96 M RON 4,23 M RON 4,44 M RON 1,11 M RON 8,05 M RON
Cheltuieli totale 139 RON 28,8 K RON 1,27 M RON 2,55 M RON 4,25 M RON 1,56 M RON 6,01 M RON
Rezultat net −139 RON 183,9 K RON 3,65 M RON 1,42 M RON 149,6 K RON −450,2 K RON 1,71 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 6,17 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,39 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,33 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,55 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate6,01 M RON (75%)
Active circulante2,00 M RON (25%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri302,5 K RON
Creanțe1,69 M RON
Numerar7,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 25,26
Durata stocaj (zile) 14
Rotație creanțe (ori/an) 4,52
Durata încasare (zile) 81

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
26,7%
Marjă netă
22,3%
ROA
21,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 57,6 K RON 57,6 K RON 99,9%
2020 2,03 M RON 2,22 M RON 91,7%
2021 273,5 K RON 4,10 M RON 6,7%
2022 4,51 M RON 5,96 M RON 75,6%
2023 4,74 M RON 6,34 M RON 74,8%
2024 7,84 M RON 8,99 M RON 87,2%
2025 5,15 M RON 8,01 M RON 64,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

68
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 4,96 M RON 4,23 M RON 3,09 M RON 737,4 K RON 7,64 M RON ▲ 936,3%
Rezultat net −139 RON 183,9 K RON 3,65 M RON 1,42 M RON 149,6 K RON −450,2 K RON 1,71 M RON ▲ 478,7%
Total active 57,6 K RON 2,22 M RON 4,10 M RON 5,96 M RON 6,34 M RON 8,99 M RON 8,01 M RON ▼ 10,9%
Capitaluri proprii 61 RON 184,0 K RON 3,83 M RON 1,45 M RON 1,60 M RON 1,15 M RON 2,86 M RON ▲ 148,1%
Datorii totale 57,6 K RON 2,03 M RON 273,5 K RON 4,51 M RON 4,74 M RON 7,84 M RON 5,15 M RON ▼ 34,2%
Lichiditate curentă 1,00 0,23 11,16 0,86 0,80 0,62 0,39 ▼ 37,4%
Marjă netă (%) 73,45 33,64 4,85 -61,05 22,31 ▲ 136,5%
Scor bonitate 40 28 95 53 43 30 68 ▲ 126,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,71 M RON).
  • Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate