Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NET IT INOVATIV SOLUTIONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Prahova, Municipiul Ploieşti, Soldat Erou Arhip Nicolae, 5, 98, A, 2, 11, 100232
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 142.740 RON | 142.760 RON | 108.610 RON | 32.720 RON | 34.150 RON | 75.237 RON | 172 RON | 75.065 RON | 32.920 RON | 42.317 RON | 667 RON | 20.960 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 456.978 RON | 456.978 RON | 340.920 RON | 112.088 RON | 116.058 RON | 162.944 RON | 156 RON | 162.788 RON | 116.849 RON | 46.095 RON | 2.152 RON | 15.044 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 463.092 RON | 463.092 RON | 369.293 RON | 89.901 RON | 93.799 RON | 169.707 RON | 11.185 RON | 158.522 RON | 156.886 RON | 12.939 RON | 481 RON | 9.138 RON | 0 RON | 118 RON | 2 |
| 2022 | 429.726 RON | 429.832 RON | 356.051 RON | 70.878 RON | 73.781 RON | 197.972 RON | 8.310 RON | 189.662 RON | 166.286 RON | 31.899 RON | 537 RON | 20.023 RON | 0 RON | 213 RON | 2 |
| 2023 | 499.272 RON | 499.328 RON | 441.326 RON | 54.173 RON | 58.002 RON | 228.722 RON | 57.994 RON | 170.728 RON | 152.309 RON | 76.966 RON | 2.733 RON | 13.808 RON | 0 RON | 553 RON | 2 |
| 2024 | 487.351 RON | 487.392 RON | 408.453 RON | 68.661 RON | 78.939 RON | 182.074 RON | 37.789 RON | 144.285 RON | 69.141 RON | 113.470 RON | 36 RON | 10.615 RON | 0 RON | 537 RON | 2 |
| 2025 | 451.214 RON | 456.005 RON | 381.829 RON | 64.993 RON | 74.176 RON | 178.511 RON | 21.919 RON | 156.592 RON | 65.473 RON | 113.717 RON | 749 RON | 50.714 RON | 0 RON | 679 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4650 — Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
Top format din 10 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 142,7 K RON | 457,0 K RON | 463,1 K RON | 429,7 K RON | 499,3 K RON | 487,4 K RON | 451,2 K RON |
| Venituri totale | 142,8 K RON | 457,0 K RON | 463,1 K RON | 429,8 K RON | 499,3 K RON | 487,4 K RON | 456,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 108,6 K RON | 340,9 K RON | 369,3 K RON | 356,1 K RON | 441,3 K RON | 408,5 K RON | 381,8 K RON |
| Rezultat net | 32,7 K RON | 112,1 K RON | 89,9 K RON | 70,9 K RON | 54,2 K RON | 68,7 K RON | 65,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 564,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,38 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,37 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,92 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,57 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 602,42 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 8,90 |
| Durata încasare (zile) | 41 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 42,3 K RON | 75,2 K RON | 56,2% |
| 2020 | 46,1 K RON | 162,9 K RON | 28,3% |
| 2021 | 12,9 K RON | 169,7 K RON | 7,6% |
| 2022 | 31,9 K RON | 198,0 K RON | 16,1% |
| 2023 | 77,0 K RON | 228,7 K RON | 33,7% |
| 2024 | 113,5 K RON | 182,1 K RON | 62,3% |
| 2025 | 113,7 K RON | 178,5 K RON | 63,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 142,7 K RON | 457,0 K RON | 463,1 K RON | 429,7 K RON | 499,3 K RON | 487,4 K RON | 451,2 K RON | ▼ 7,4% |
| Rezultat net | 32,7 K RON | 112,1 K RON | 89,9 K RON | 70,9 K RON | 54,2 K RON | 68,7 K RON | 65,0 K RON | ▼ 5,3% |
| Total active | 75,2 K RON | 162,9 K RON | 169,7 K RON | 198,0 K RON | 228,7 K RON | 182,1 K RON | 178,5 K RON | ▼ 2,0% |
| Capitaluri proprii | 32,9 K RON | 116,8 K RON | 156,9 K RON | 166,3 K RON | 152,3 K RON | 69,1 K RON | 65,5 K RON | ▼ 5,3% |
| Datorii totale | 42,3 K RON | 46,1 K RON | 12,9 K RON | 31,9 K RON | 77,0 K RON | 113,5 K RON | 113,7 K RON | ▲ 0,2% |
| Lichiditate curentă | 1,77 | 3,53 | 12,25 | 5,95 | 2,22 | 1,27 | 1,38 | ▲ 8,3% |
| Marjă netă (%) | 22,92 | 24,53 | 19,41 | 16,49 | 10,85 | 14,09 | 14,40 | ▲ 2,2% |
| Scor bonitate | 77 | 100 | 87 | 80 | 87 | 72 | 72 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (65,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 564,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.