AGRI SILVA BOGDY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Mureş, Sat Saschiz, Comuna Saschiz, SASCHIZ, 201, 547510
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 754.713 RON | 754.716 RON | 334.756 RON | 413.713 RON | 419.960 RON | 1.377.339 RON | 144.401 RON | 1.232.938 RON | 1.195.618 RON | 181.721 RON | 17.222 RON | 1.134.131 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 886.579 RON | 886.585 RON | 665.669 RON | 183.979 RON | 220.916 RON | 569.301 RON | 4.069 RON | 565.232 RON | 292.640 RON | 276.661 RON | 69.655 RON | 173.954 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2025 | 803.781 RON | 803.785 RON | 612.278 RON | 159.622 RON | 191.507 RON | 647.714 RON | 0 RON | 647.714 RON | 354.074 RON | 293.640 RON | 66.352 RON | 112.035 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 0142 Creșterea altor bovine
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Lideri din domeniu
Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0210 — Silvicultură și alte activități forestiere
Top format din 23 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 754,7 K RON | 886,6 K RON | 803,8 K RON |
| Venituri totale | 754,7 K RON | 886,6 K RON | 803,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 334,8 K RON | 665,7 K RON | 612,3 K RON |
| Rezultat net | 413,7 K RON | 184,0 K RON | 159,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 864,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,21 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,98 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,60 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,21 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 12,11 |
| Durata stocaj (zile) | 30 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,17 |
| Durata încasare (zile) | 51 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 181,7 K RON | 1,38 M RON | 13,2% |
| 2024 | 276,7 K RON | 569,3 K RON | 48,6% |
| 2025 | 293,6 K RON | 647,7 K RON | 45,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 754,7 K RON | 886,6 K RON | 803,8 K RON | ▼ 9,3% |
| Rezultat net | 413,7 K RON | 184,0 K RON | 159,6 K RON | ▼ 13,2% |
| Total active | 1,38 M RON | 569,3 K RON | 647,7 K RON | ▲ 13,8% |
| Capitaluri proprii | 1,20 M RON | 292,6 K RON | 354,1 K RON | ▲ 21,0% |
| Datorii totale | 181,7 K RON | 276,7 K RON | 293,6 K RON | ▲ 6,1% |
| Lichiditate curentă | 6,78 | 2,04 | 2,21 | ▲ 8,0% |
| Marjă netă (%) | 54,82 | 20,75 | 19,86 | ▼ 4,3% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 87 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (159,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.21), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 864,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.