Publicitate

VREME BAU S.R.L.

CUI: 41200588 J2019002347350 SRL Timiş, Municipiul Timişoara
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41200588
Cod înmatriculare J2019002347350
EUID ROONRC.J2019002347350
Data înmatriculării 2019-05-30
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Timiş, Municipiul Timişoara, G-RAL ION DRAGALINA, 45

Țară: România
Județ: Timiş
Localitate: Municipiul Timişoara
Stradă: G-RAL ION DRAGALINA
Număr: 45

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 286.761 RON 295.387 RON 287.259 RON 5.318 RON 8.128 RON 100.510 RON 8.576 RON 91.934 RON 30.569 RON 69.941 RON 0 RON 15.000 RON 0 RON 0 RON 2
2024 290.565 RON 290.648 RON 174.742 RON 113.057 RON 115.906 RON 155.216 RON 0 RON 155.216 RON 143.626 RON 11.590 RON 2.934 RON 5.905 RON 0 RON 0 RON 2
2025 293.205 RON 293.205 RON 243.607 RON 47.094 RON 49.598 RON 129.651 RON 2.569 RON 127.082 RON 102.744 RON 26.907 RON 0 RON 34.451 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

VREME TIMOTEI
administrator
Botoşani, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 164 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
293,2 K RON
Rezultat Net 2025
47,1 K RON
Total Active 2025
129,7 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 286,8 K RON 290,6 K RON 293,2 K RON
Venituri totale 295,4 K RON 290,6 K RON 293,2 K RON
Cheltuieli totale 287,3 K RON 174,7 K RON 243,6 K RON
Rezultat net 5,3 K RON 113,1 K RON 47,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 296,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 4,72 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 4,72 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 3,44 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,82 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,6 K RON (2%)
Active circulante127,1 K RON (98%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe34,5 K RON
Numerar92,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 8,51
Durata încasare (zile) 43

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
16,9%
Marjă netă
16,1%
ROA
36,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 69,9 K RON 100,5 K RON 69,6%
2024 11,6 K RON 155,2 K RON 7,5%
2025 26,9 K RON 129,7 K RON 20,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 286,8 K RON 290,6 K RON 293,2 K RON ▲ 0,9%
Rezultat net 5,3 K RON 113,1 K RON 47,1 K RON ▼ 58,3%
Total active 100,5 K RON 155,2 K RON 129,7 K RON ▼ 16,5%
Capitaluri proprii 30,6 K RON 143,6 K RON 102,7 K RON ▼ 28,5%
Datorii totale 69,9 K RON 11,6 K RON 26,9 K RON ▲ 132,2%
Lichiditate curentă 1,31 13,39 4,72 ▼ 64,7%
Marjă netă (%) 1,85 38,91 16,06 ▼ 58,7%
Scor bonitate 62 95 80 ▼ 15,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (47,1 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (4.72), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 296,6 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate