Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RABANN AMBIANCE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Prahova, Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, DJERBA MIDOUN, 1, 26, 105500, CAR. POIANA TAPULUI, MANSARDA
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 45.110 RON | 45.110 RON | 37.945 RON | 6.714 RON | 7.165 RON | 41.753 RON | 246 RON | 41.507 RON | 6.914 RON | 34.839 RON | 34.921 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 150.659 RON | 150.959 RON | 136.442 RON | 11.644 RON | 14.517 RON | 53.506 RON | 0 RON | 53.506 RON | 18.558 RON | 34.948 RON | 29.349 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 458.386 RON | 458.386 RON | 436.956 RON | 16.236 RON | 21.430 RON | 116.346 RON | 0 RON | 116.346 RON | 34.794 RON | 81.552 RON | 79.257 RON | 13.840 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 531.780 RON | 531.780 RON | 515.064 RON | 12.629 RON | 16.716 RON | 195.278 RON | 0 RON | 195.278 RON | 47.111 RON | 148.467 RON | 140.803 RON | 16.849 RON | 0 RON | 300 RON | 1 |
| 2023 | 678.751 RON | 678.811 RON | 652.102 RON | 20.929 RON | 26.709 RON | 224.821 RON | 0 RON | 224.821 RON | 68.040 RON | 157.871 RON | 99.769 RON | 6.209 RON | 0 RON | 1.090 RON | 1 |
| 2024 | 829.691 RON | 830.069 RON | 829.900 RON | −4.250 RON | 169 RON | 273.858 RON | 178.072 RON | 95.786 RON | 63.790 RON | 210.838 RON | 38.290 RON | 6.593 RON | 0 RON | 770 RON | 1 |
| 2025 | 776.212 RON | 778.380 RON | 767.822 RON | 2.252 RON | 10.558 RON | 259.506 RON | 188.408 RON | 71.098 RON | 75.790 RON | 184.297 RON | 65.701 RON | 3.587 RON | 0 RON | 581 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4684 — Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Top format din 13 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.39) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 45,1 K RON | 150,7 K RON | 458,4 K RON | 531,8 K RON | 678,8 K RON | 829,7 K RON | 776,2 K RON |
| Venituri totale | 45,1 K RON | 151,0 K RON | 458,4 K RON | 531,8 K RON | 678,8 K RON | 830,1 K RON | 778,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 37,9 K RON | 136,4 K RON | 437,0 K RON | 515,1 K RON | 652,1 K RON | 829,9 K RON | 767,8 K RON |
| Rezultat net | 6,7 K RON | 11,6 K RON | 16,2 K RON | 12,6 K RON | 20,9 K RON | −4,3 K RON | 2,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,03 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,39 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,03 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,41 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 11,81 |
| Durata stocaj (zile) | 31 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 216,40 |
| Durata încasare (zile) | 2 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 34,8 K RON | 41,8 K RON | 83,4% |
| 2020 | 34,9 K RON | 53,5 K RON | 65,3% |
| 2021 | 81,6 K RON | 116,3 K RON | 70,1% |
| 2022 | 148,5 K RON | 195,3 K RON | 76,0% |
| 2023 | 157,9 K RON | 224,8 K RON | 70,2% |
| 2024 | 210,8 K RON | 273,9 K RON | 77,0% |
| 2025 | 184,3 K RON | 259,5 K RON | 71,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 45,1 K RON | 150,7 K RON | 458,4 K RON | 531,8 K RON | 678,8 K RON | 829,7 K RON | 776,2 K RON | ▼ 6,4% |
| Rezultat net | 6,7 K RON | 11,6 K RON | 16,2 K RON | 12,6 K RON | 20,9 K RON | −4,3 K RON | 2,3 K RON | ▲ 153,0% |
| Total active | 41,8 K RON | 53,5 K RON | 116,3 K RON | 195,3 K RON | 224,8 K RON | 273,9 K RON | 259,5 K RON | ▼ 5,2% |
| Capitaluri proprii | 6,9 K RON | 18,6 K RON | 34,8 K RON | 47,1 K RON | 68,0 K RON | 63,8 K RON | 75,8 K RON | ▲ 18,8% |
| Datorii totale | 34,8 K RON | 34,9 K RON | 81,6 K RON | 148,5 K RON | 157,9 K RON | 210,8 K RON | 184,3 K RON | ▼ 12,6% |
| Lichiditate curentă | 1,19 | 1,53 | 1,43 | 1,32 | 1,42 | 0,45 | 0,39 | ▼ 15,1% |
| Marjă netă (%) | 14,88 | 7,73 | 3,54 | 2,37 | 3,08 | -0,51 | 0,29 | ▲ 156,9% |
| Scor bonitate | 67 | 85 | 65 | 57 | 75 | 32 | 45 | ▲ 40,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,3 K RON).
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,03 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (45/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.