Publicitate

DGI MULTIMEDIA DESIGN S.R.L.

CUI: 41866811 J2019003432222 SRL Prahova, Loc. Băicoi, Oraş Băicoi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41866811
Cod înmatriculare J2019003432222
EUID ROONRC.J2019003432222
Data înmatriculării 2019-11-07
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Prahova, Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Postăvarului, 75

Țară: România
Județ: Prahova
Localitate: Loc. Băicoi, Oraş Băicoi
Stradă: Postăvarului
Număr: 75

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.213.897 RON 1.214.154 RON 1.019.004 RON 184.782 RON 195.150 RON 500.262 RON 142.220 RON 358.042 RON 185.022 RON 315.421 RON 23.977 RON 224.217 RON 0 RON 181 RON 4
2024 28.512.941 RON 28.516.508 RON 25.936.848 RON 2.227.497 RON 2.579.660 RON 3.397.687 RON 424.719 RON 2.972.968 RON 2.237.712 RON 1.159.975 RON 1.107.060 RON 1.655.943 RON 0 RON 0 RON 6
2025 16.572.080 RON 16.582.580 RON 16.161.450 RON 355.913 RON 421.130 RON 1.491.744 RON 429.673 RON 1.062.071 RON 660.326 RON 831.418 RON 23.366 RON 1.003.509 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

GROSU DOINA
administrator
Moldova
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (19)

Lideri din domeniu

Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 427 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
16,57 M RON
Rezultat Net 2025
355,9 K RON
Total Active 2025
1,49 M RON
Scor Bonitate
55/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 55/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,21 M RON 28,51 M RON 16,57 M RON
Venituri totale 1,21 M RON 28,52 M RON 16,58 M RON
Cheltuieli totale 1,02 M RON 25,94 M RON 16,16 M RON
Rezultat net 184,8 K RON 2,23 M RON 355,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 30,79 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,28 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,25 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,04 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,79 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate429,7 K RON (28.8%)
Active circulante1,06 M RON (71.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri23,4 K RON
Creanțe1,00 M RON
Numerar35,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 709,24
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 16,51
Durata încasare (zile) 22

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
2,5%
Marjă netă
2,2%
ROA
23,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 315,4 K RON 500,3 K RON 63,1%
2024 1,16 M RON 3,40 M RON 34,1%
2025 831,4 K RON 1,49 M RON 55,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

55
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,21 M RON 28,51 M RON 16,57 M RON ▼ 41,9%
Rezultat net 184,8 K RON 2,23 M RON 355,9 K RON ▼ 84,0%
Total active 500,3 K RON 3,40 M RON 1,49 M RON ▼ 56,1%
Capitaluri proprii 185,0 K RON 2,24 M RON 660,3 K RON ▼ 70,5%
Datorii totale 315,4 K RON 1,16 M RON 831,4 K RON ▼ 28,3%
Lichiditate curentă 1,14 2,56 1,28 ▼ 50,2%
Marjă netă (%) 15,22 7,81 2,15 ▼ 72,5%
Scor bonitate 72 95 55 ▼ 42,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (355,9 K RON).
  • Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 30,79 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate