Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ADRIAN ANCÃU STUDIO 2021 S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Timiş, Sat Giroc, Comuna Giroc, VIŞINULUI, 6, A, 2, 9, 307220
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 80.738 RON | 80.738 RON | 101.283 RON | −21.323 RON | −20.545 RON | 71.102 RON | 4.783 RON | 66.319 RON | −21.163 RON | 92.265 RON | 25.356 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 97.647 RON | 97.648 RON | 96.470 RON | 464 RON | 1.178 RON | 32.122 RON | 2.623 RON | 29.499 RON | −20.469 RON | 52.591 RON | 21.074 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 92.949 RON | 92.950 RON | 72.328 RON | 17.816 RON | 20.622 RON | 55.637 RON | 463 RON | 55.174 RON | −2.653 RON | 58.290 RON | 37.155 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 110.900 RON | 110.901 RON | 95.126 RON | 13.251 RON | 15.775 RON | 47.446 RON | 0 RON | 47.446 RON | 10.598 RON | 36.848 RON | 28.928 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 113.321 RON | 113.322 RON | 97.854 RON | 12.993 RON | 15.468 RON | 62.683 RON | 688 RON | 61.995 RON | 23.591 RON | 39.092 RON | 35.780 RON | 1.001 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 137.612 RON | 137.612 RON | 124.918 RON | 10.556 RON | 12.694 RON | 77.159 RON | 0 RON | 77.159 RON | 34.147 RON | 43.012 RON | 29.129 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9621 — Activități de coafură și frizerie
Top format din 160 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 80,7 K RON | 97,6 K RON | 92,9 K RON | 110,9 K RON | 113,3 K RON | 137,6 K RON |
| Venituri totale | 80,7 K RON | 97,6 K RON | 93,0 K RON | 110,9 K RON | 113,3 K RON | 137,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 101,3 K RON | 96,5 K RON | 72,3 K RON | 95,1 K RON | 97,9 K RON | 124,9 K RON |
| Rezultat net | −21,3 K RON | 464 RON | 17,8 K RON | 13,3 K RON | 13,0 K RON | 10,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 140,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,79 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,12 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,12 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,79 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 4,72 |
| Durata stocaj (zile) | 77 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 92,3 K RON | 71,1 K RON | 129,8% |
| 2021 | 52,6 K RON | 32,1 K RON | 163,7% |
| 2022 | 58,3 K RON | 55,6 K RON | 104,8% |
| 2023 | 36,8 K RON | 47,4 K RON | 77,7% |
| 2024 | 39,1 K RON | 62,7 K RON | 62,4% |
| 2025 | 43,0 K RON | 77,2 K RON | 55,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 80,7 K RON | 97,6 K RON | 92,9 K RON | 110,9 K RON | 113,3 K RON | 137,6 K RON | ▲ 21,4% |
| Rezultat net | −21,3 K RON | 464 RON | 17,8 K RON | 13,3 K RON | 13,0 K RON | 10,6 K RON | ▼ 18,8% |
| Total active | 71,1 K RON | 32,1 K RON | 55,6 K RON | 47,4 K RON | 62,7 K RON | 77,2 K RON | ▲ 23,1% |
| Capitaluri proprii | −21,2 K RON | −20,5 K RON | −2,7 K RON | 10,6 K RON | 23,6 K RON | 34,1 K RON | ▲ 44,7% |
| Datorii totale | 92,3 K RON | 52,6 K RON | 58,3 K RON | 36,8 K RON | 39,1 K RON | 43,0 K RON | ▲ 10,0% |
| Lichiditate curentă | 0,72 | 0,56 | 0,95 | 1,29 | 1,59 | 1,79 | ▲ 13,1% |
| Marjă netă (%) | -26,41 | 0,48 | 19,17 | 11,95 | 11,47 | 7,67 | ▼ 33,1% |
| Scor bonitate | 24 | 45 | 55 | 75 | 77 | 80 | ▲ 3,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (10,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 140,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.