ALCAGI INVESTMENTS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Pantelimon, Cernica, 61, 2, 77145, camera 32
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 0 RON | 3.081.572 RON | 1.044.813 RON | 1.712.606 RON | 2.036.759 RON | 88.201.579 RON | 10 RON | 88.201.569 RON | 87.275.734 RON | 925.845 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 0 RON | 5.563.353 RON | 4.767.794 RON | 654.893 RON | 795.559 RON | 88.585.893 RON | 50.678.340 RON | 37.907.553 RON | 87.930.627 RON | 655.266 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 0 RON | 7.192.572 RON | 3.244.134 RON | 3.206.988 RON | 3.948.438 RON | 93.339.799 RON | 91.520.793 RON | 1.819.006 RON | 91.089.155 RON | 2.250.644 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 1,545 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.81) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 3,08 M RON | 5,56 M RON | 7,19 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,04 M RON | 4,77 M RON | 3,24 M RON |
| Rezultat net | 1,71 M RON | 654,9 K RON | 3,21 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 0 RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,81 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,81 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,07 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 41,47 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 925,8 K RON | 88,20 M RON | 1,1% |
| 2024 | 655,3 K RON | 88,59 M RON | 0,7% |
| 2025 | 2,25 M RON | 93,34 M RON | 2,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 1,71 M RON | 654,9 K RON | 3,21 M RON | ▲ 389,7% |
| Total active | 88,20 M RON | 88,59 M RON | 93,34 M RON | ▲ 5,4% |
| Capitaluri proprii | 87,28 M RON | 87,93 M RON | 91,09 M RON | ▲ 3,6% |
| Datorii totale | 925,8 K RON | 655,3 K RON | 2,25 M RON | ▲ 243,5% |
| Lichiditate curentă | 95,27 | 57,85 | 0,81 | ▼ 98,6% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 67 | 60 | 50 | ▼ 16,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (3,21 M RON).
- •Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.