Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ON AIR FILM PRODUCTION S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, CHIRISTIGIILOR, 2, P36, A, 7, 25, 21562, 2, CAMERA NR.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 75.735 RON | 75.735 RON | 8.284 RON | 65.178 RON | 67.451 RON | 68.162 RON | 241 RON | 67.921 RON | 65.378 RON | 2.784 RON | 0 RON | 493 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 35.633 RON | 35.633 RON | 9.620 RON | 24.944 RON | 26.013 RON | 91.455 RON | 12.421 RON | 79.034 RON | 90.322 RON | 1.133 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 209.123 RON | 209.123 RON | 42.382 RON | 160.593 RON | 166.741 RON | 224.407 RON | 190.575 RON | 33.832 RON | 223.315 RON | 1.092 RON | 0 RON | 2 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 106.895 RON | 106.895 RON | 63.486 RON | 40.683 RON | 43.409 RON | 236.247 RON | 154.519 RON | 81.728 RON | 233.997 RON | 2.250 RON | 0 RON | 20.880 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 63.908 RON | 63.908 RON | 59.395 RON | 3.734 RON | 4.513 RON | 134.876 RON | 115.166 RON | 19.710 RON | 135.671 RON | 676 RON | 0 RON | 9.255 RON | 0 RON | 1.471 RON | 0 |
| 2024 | 146.933 RON | 149.905 RON | 134.805 RON | 12.926 RON | 15.100 RON | 149.153 RON | 81.959 RON | 67.194 RON | 148.597 RON | 1.951 RON | 0 RON | 6.444 RON | 0 RON | 1.395 RON | 0 |
| 2025 | 116.645 RON | 116.710 RON | 76.358 RON | 34.606 RON | 40.352 RON | 181.650 RON | 49.115 RON | 132.535 RON | 183.203 RON | 249 RON | 0 RON | 15.613 RON | 0 RON | 1.802 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
- 5914 Proiecția de filme cinematografice
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5911 — Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Top format din 1,664 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 75,7 K RON | 35,6 K RON | 209,1 K RON | 106,9 K RON | 63,9 K RON | 146,9 K RON | 116,6 K RON |
| Venituri totale | 75,7 K RON | 35,6 K RON | 209,1 K RON | 106,9 K RON | 63,9 K RON | 149,9 K RON | 116,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 8,3 K RON | 9,6 K RON | 42,4 K RON | 63,5 K RON | 59,4 K RON | 134,8 K RON | 76,4 K RON |
| Rezultat net | 65,2 K RON | 24,9 K RON | 160,6 K RON | 40,7 K RON | 3,7 K RON | 12,9 K RON | 34,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 136,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 532,27 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 532,27 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 469,57 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 729,52 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,47 |
| Durata încasare (zile) | 49 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,8 K RON | 68,2 K RON | 4,1% |
| 2020 | 1,1 K RON | 91,5 K RON | 1,2% |
| 2021 | 1,1 K RON | 224,4 K RON | 0,5% |
| 2022 | 2,3 K RON | 236,2 K RON | 1,0% |
| 2023 | 676 RON | 134,9 K RON | 0,5% |
| 2024 | 2,0 K RON | 149,2 K RON | 1,3% |
| 2025 | 249 RON | 181,7 K RON | 0,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 75,7 K RON | 35,6 K RON | 209,1 K RON | 106,9 K RON | 63,9 K RON | 146,9 K RON | 116,6 K RON | ▼ 20,6% |
| Rezultat net | 65,2 K RON | 24,9 K RON | 160,6 K RON | 40,7 K RON | 3,7 K RON | 12,9 K RON | 34,6 K RON | ▲ 167,7% |
| Total active | 68,2 K RON | 91,5 K RON | 224,4 K RON | 236,2 K RON | 134,9 K RON | 149,2 K RON | 181,7 K RON | ▲ 21,8% |
| Capitaluri proprii | 65,4 K RON | 90,3 K RON | 223,3 K RON | 234,0 K RON | 135,7 K RON | 148,6 K RON | 183,2 K RON | ▲ 23,3% |
| Datorii totale | 2,8 K RON | 1,1 K RON | 1,1 K RON | 2,3 K RON | 676 RON | 2,0 K RON | 249 RON | ▼ 87,2% |
| Lichiditate curentă | 24,40 | 69,76 | 30,98 | 36,32 | 29,16 | 34,44 | 532,27 | ▲ 1.445,5% |
| Marjă netă (%) | 86,06 | 70,00 | 76,79 | 38,06 | 5,84 | 8,80 | 29,67 | ▲ 237,2% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 95 | 87 | 75 | 95 | 95 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (34,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (532.27), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 136,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.