Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
INFOTREE GLOBAL RO S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, COLENTINA, 2A, 1, 77135, Camera 4, tarla Z2, parcela A65
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 170.854 RON | 171.145 RON | 153.367 RON | 16.067 RON | 17.778 RON | 93.050 RON | 11.886 RON | 81.164 RON | 6.305 RON | 93.587 RON | 0 RON | 5.113 RON | 0 RON | 6.842 RON | 1 |
| 2023 | 462.376 RON | 462.492 RON | 501.099 RON | −43.231 RON | −38.607 RON | 118.233 RON | 5.094 RON | 113.139 RON | −36.926 RON | 155.159 RON | 0 RON | 46.042 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 1.186.212 RON | 1.186.217 RON | 1.052.898 RON | 100.576 RON | 133.319 RON | 249.071 RON | 6.879 RON | 242.192 RON | 63.650 RON | 185.421 RON | 0 RON | 168.843 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2025 | 2.570.405 RON | 2.573.389 RON | 2.338.800 RON | 201.559 RON | 234.589 RON | 801.049 RON | 2.136 RON | 798.913 RON | 266.803 RON | 534.246 RON | 0 RON | 203.331 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7810 — Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
Top format din 139 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 170,9 K RON | 462,4 K RON | 1,19 M RON | 2,57 M RON |
| Venituri totale | 171,1 K RON | 462,5 K RON | 1,19 M RON | 2,57 M RON |
| Cheltuieli totale | 153,4 K RON | 501,1 K RON | 1,05 M RON | 2,34 M RON |
| Rezultat net | 16,1 K RON | −43,2 K RON | 100,6 K RON | 201,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,08 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,50 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,50 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,11 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,50 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 12,64 |
| Durata încasare (zile) | 29 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 93,6 K RON | 93,1 K RON | 100,6% |
| 2023 | 155,2 K RON | 118,2 K RON | 131,2% |
| 2024 | 185,4 K RON | 249,1 K RON | 74,5% |
| 2025 | 534,2 K RON | 801,0 K RON | 66,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 170,9 K RON | 462,4 K RON | 1,19 M RON | 2,57 M RON | ▲ 116,7% |
| Rezultat net | 16,1 K RON | −43,2 K RON | 100,6 K RON | 201,6 K RON | ▲ 100,4% |
| Total active | 93,1 K RON | 118,2 K RON | 249,1 K RON | 801,0 K RON | ▲ 221,6% |
| Capitaluri proprii | 6,3 K RON | −36,9 K RON | 63,7 K RON | 266,8 K RON | ▲ 319,2% |
| Datorii totale | 93,6 K RON | 155,2 K RON | 185,4 K RON | 534,2 K RON | ▲ 188,1% |
| Lichiditate curentă | 0,87 | 0,73 | 1,31 | 1,50 | ▲ 14,5% |
| Marjă netă (%) | 9,40 | -9,35 | 8,48 | 7,84 | ▼ 7,5% |
| Scor bonitate | 48 | 24 | 75 | 80 | ▲ 6,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (201,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,08 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.