Publicitate

SPECIALISTUL INSTALATIILOR S.R.L.

CUI: 41543390 J2019011002404 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41543390
Cod înmatriculare J2019011002404
EUID ROONRC.J2019011002404
Data înmatriculării 2019-08-21
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 5 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, Timişoara, 84, 61334, 6, SPAŢIUL B028.1

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 6
Sector: 6
Stradă: Timişoara
Număr: 84
Cod poștal: 61334
Completare adresă: SPAŢIUL B028.1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 41.241 RON 41.241 RON 46.351 RON −6.347 RON −5.110 RON 14.051 RON 1.833 RON 12.218 RON −6.147 RON 20.198 RON 0 RON 6.816 RON 0 RON 0 RON 0
2020 443.699 RON 443.701 RON 417.366 RON 14.161 RON 26.335 RON 91.125 RON 733 RON 90.392 RON 8.014 RON 83.111 RON 0 RON 47.592 RON 0 RON 0 RON 0
2021 2.493.251 RON 2.493.259 RON 2.140.506 RON 332.597 RON 352.753 RON 704.211 RON 1.681 RON 702.530 RON 340.721 RON 363.490 RON 0 RON 545.005 RON 0 RON 0 RON 2
2022 7.908.049 RON 7.910.178 RON 6.979.198 RON 830.713 RON 930.980 RON 2.396.787 RON 95.513 RON 2.301.274 RON 832.580 RON 1.564.207 RON 2.302 RON 2.203.217 RON 0 RON 0 RON 2
2023 9.775.095 RON 9.781.217 RON 8.701.298 RON 954.853 RON 1.079.919 RON 3.263.240 RON 252.107 RON 3.011.133 RON 1.354.733 RON 1.908.507 RON 0 RON 2.524.631 RON 0 RON 0 RON 3
2024 11.308.760 RON 11.319.991 RON 10.037.378 RON 1.137.353 RON 1.282.613 RON 4.784.483 RON 380.532 RON 4.403.951 RON 1.872.086 RON 2.912.397 RON 312.526 RON 3.543.302 RON 0 RON 0 RON 5
2025 13.514.221 RON 13.542.974 RON 12.820.261 RON 623.684 RON 722.713 RON 5.433.004 RON 244.519 RON 5.188.485 RON 1.244.358 RON 4.188.937 RON 323.861 RON 3.998.394 RON 0 RON 291 RON 5

Reprezentanți și administratori (1)

SIMON TEODOR IONUȚ
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 318 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
13,51 M RON
Rezultat Net 2025
623,7 K RON
Total Active 2025
5,43 M RON
Scor Bonitate
57/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 57/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 41,2 K RON 443,7 K RON 2,49 M RON 7,91 M RON 9,78 M RON 11,31 M RON 13,51 M RON
Venituri totale 41,2 K RON 443,7 K RON 2,49 M RON 7,91 M RON 9,78 M RON 11,32 M RON 13,54 M RON
Cheltuieli totale 46,4 K RON 417,4 K RON 2,14 M RON 6,98 M RON 8,70 M RON 10,04 M RON 12,82 M RON
Rezultat net −6,3 K RON 14,2 K RON 332,6 K RON 830,7 K RON 954,9 K RON 1,14 M RON 623,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 16,42 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,24 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,16 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,21 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,30 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate244,5 K RON (4.5%)
Active circulante5,19 M RON (95.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri323,9 K RON
Creanțe4,00 M RON
Numerar866,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 41,73
Durata stocaj (zile) 9
Rotație creanțe (ori/an) 3,38
Durata încasare (zile) 108

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
5,4%
Marjă netă
4,6%
ROA
11,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 20,2 K RON 14,1 K RON 143,8%
2020 83,1 K RON 91,1 K RON 91,2%
2021 363,5 K RON 704,2 K RON 51,6%
2022 1,56 M RON 2,40 M RON 65,3%
2023 1,91 M RON 3,26 M RON 58,5%
2024 2,91 M RON 4,78 M RON 60,9%
2025 4,19 M RON 5,43 M RON 77,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

57
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 41,2 K RON 443,7 K RON 2,49 M RON 7,91 M RON 9,78 M RON 11,31 M RON 13,51 M RON ▲ 19,5%
Rezultat net −6,3 K RON 14,2 K RON 332,6 K RON 830,7 K RON 954,9 K RON 1,14 M RON 623,7 K RON ▼ 45,2%
Total active 14,1 K RON 91,1 K RON 704,2 K RON 2,40 M RON 3,26 M RON 4,78 M RON 5,43 M RON ▲ 13,6%
Capitaluri proprii −6,1 K RON 8,0 K RON 340,7 K RON 832,6 K RON 1,35 M RON 1,87 M RON 1,24 M RON ▼ 33,5%
Datorii totale 20,2 K RON 83,1 K RON 363,5 K RON 1,56 M RON 1,91 M RON 2,91 M RON 4,19 M RON ▲ 43,8%
Lichiditate curentă 0,60 1,09 1,93 1,47 1,58 1,51 1,24 ▼ 18,1%
Marjă netă (%) -15,39 3,19 13,34 10,50 9,77 10,06 4,62 ▼ 54,1%
Scor bonitate 24 63 90 80 85 85 57 ▼ 32,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (623,7 K RON).
  • Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 16,42 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate