Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
AD COMPLEX LOGIS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, NEGOSTINA, 11, 32941, 3, CAM. 7, CORP CLADIRE C1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 834 RON | −834 RON | −834 RON | 91 RON | 0 RON | 91 RON | −834 RON | 925 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 252.045 RON | 252.045 RON | 104.964 RON | 144.687 RON | 147.081 RON | 150.446 RON | 2.800 RON | 147.646 RON | 144.053 RON | 6.393 RON | 11.246 RON | 122.251 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 336.674 RON | 336.699 RON | 178.356 RON | 155.381 RON | 158.343 RON | 391.856 RON | 10.150 RON | 381.706 RON | 299.433 RON | 92.423 RON | 69.681 RON | 131.105 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 3.878.544 RON | 3.881.705 RON | 790.250 RON | 3.056.285 RON | 3.091.455 RON | 3.757.674 RON | 87.796 RON | 3.669.878 RON | 3.355.718 RON | 402.127 RON | 2.415.105 RON | 502.414 RON | 0 RON | 171 RON | 1 |
| 2023 | 9.254.078 RON | 9.285.475 RON | 8.278.044 RON | 871.807 RON | 1.007.431 RON | 3.712.880 RON | 190.106 RON | 3.522.774 RON | 2.375.278 RON | 1.337.873 RON | 825.458 RON | 718.873 RON | 0 RON | 271 RON | 2 |
| 2024 | 21.249.737 RON | 21.301.958 RON | 20.167.055 RON | 961.762 RON | 1.134.903 RON | 5.064.045 RON | 175.028 RON | 4.889.017 RON | 3.206.788 RON | 1.857.567 RON | 1.996.859 RON | 1.960.737 RON | 0 RON | 310 RON | 2 |
| 2025 | 33.563.213 RON | 33.615.009 RON | 33.301.724 RON | 251.242 RON | 313.285 RON | 6.736.495 RON | 130.976 RON | 6.605.519 RON | 3.295.284 RON | 3.441.663 RON | 1.640.466 RON | 3.241.774 RON | 0 RON | 452 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
3831 — Incinerarea deșeurilor fără producție de energie
Top format din 27 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 252,0 K RON | 336,7 K RON | 3,88 M RON | 9,25 M RON | 21,25 M RON | 33,56 M RON |
| Venituri totale | 0 RON | 252,0 K RON | 336,7 K RON | 3,88 M RON | 9,29 M RON | 21,30 M RON | 33,62 M RON |
| Cheltuieli totale | 834 RON | 105,0 K RON | 178,4 K RON | 790,3 K RON | 8,28 M RON | 20,17 M RON | 33,30 M RON |
| Rezultat net | −834 RON | 144,7 K RON | 155,4 K RON | 3,06 M RON | 871,8 K RON | 961,8 K RON | 251,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 31,45 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,92 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,44 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,50 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,96 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 20,46 |
| Durata stocaj (zile) | 18 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 10,35 |
| Durata încasare (zile) | 35 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 925 RON | 91 RON | 1.016,5% |
| 2020 | 6,4 K RON | 150,4 K RON | 4,3% |
| 2021 | 92,4 K RON | 391,9 K RON | 23,6% |
| 2022 | 402,1 K RON | 3,76 M RON | 10,7% |
| 2023 | 1,34 M RON | 3,71 M RON | 36,0% |
| 2024 | 1,86 M RON | 5,06 M RON | 36,7% |
| 2025 | 3,44 M RON | 6,74 M RON | 51,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 252,0 K RON | 336,7 K RON | 3,88 M RON | 9,25 M RON | 21,25 M RON | 33,56 M RON | ▲ 57,9% |
| Rezultat net | −834 RON | 144,7 K RON | 155,4 K RON | 3,06 M RON | 871,8 K RON | 961,8 K RON | 251,2 K RON | ▼ 73,9% |
| Total active | 91 RON | 150,4 K RON | 391,9 K RON | 3,76 M RON | 3,71 M RON | 5,06 M RON | 6,74 M RON | ▲ 33,0% |
| Capitaluri proprii | −834 RON | 144,1 K RON | 299,4 K RON | 3,36 M RON | 2,38 M RON | 3,21 M RON | 3,30 M RON | ▲ 2,8% |
| Datorii totale | 925 RON | 6,4 K RON | 92,4 K RON | 402,1 K RON | 1,34 M RON | 1,86 M RON | 3,44 M RON | ▲ 85,3% |
| Lichiditate curentă | 0,10 | 23,09 | 4,13 | 9,13 | 2,63 | 2,63 | 1,92 | ▼ 27,1% |
| Marjă netă (%) | – | 57,41 | 46,15 | 78,80 | 9,42 | 4,53 | 0,75 | ▼ 83,4% |
| Scor bonitate | 22 | 95 | 95 | 100 | 82 | 85 | 67 | ▼ 21,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (251,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.