Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
POISETHEAGENCY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Teleorman, Municipiul Turnu Măgurele, 1907, A 10, C, 2, 36, 145200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 107.841 RON | 108.044 RON | 105.757 RON | −801 RON | 2.287 RON | 4.934 RON | 116 RON | 4.818 RON | −601 RON | 5.535 RON | 0 RON | 4.381 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 238.801 RON | 239.043 RON | 217.325 RON | 14.697 RON | 21.718 RON | 51.609 RON | 80 RON | 51.529 RON | 14.096 RON | 37.513 RON | 0 RON | 35.798 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 2.850 RON | 2.850 RON | 6.889 RON | −4.112 RON | −4.039 RON | 23.625 RON | 154 RON | 23.471 RON | 9.984 RON | 13.641 RON | 0 RON | 12.654 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 288.587 RON | 288.779 RON | 212.341 RON | 64.820 RON | 76.438 RON | 153.888 RON | 0 RON | 153.888 RON | 66.108 RON | 87.780 RON | 0 RON | 92.018 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 860.920 RON | 871.081 RON | 762.309 RON | 90.384 RON | 108.772 RON | 196.234 RON | 0 RON | 196.234 RON | 86.516 RON | 109.718 RON | 42.556 RON | 99.351 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 1.104.501 RON | 1.214.280 RON | 1.815.358 RON | −601.078 RON | −601.078 RON | 483.639 RON | 17.000 RON | 466.639 RON | −514.562 RON | 143.013 RON | 42.712 RON | 387.443 RON | 855.188 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Lideri din domeniu
Top companii din Teleorman, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9020 — Activități de interpretare artistică (spectacole)
Top format din 5 companii din județul Teleorman. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−514.562 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−601.078 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 107,8 K RON | 238,8 K RON | 2,9 K RON | 288,6 K RON | 860,9 K RON | 1,10 M RON |
| Venituri totale | 108,0 K RON | 239,0 K RON | 2,9 K RON | 288,8 K RON | 871,1 K RON | 1,21 M RON |
| Cheltuieli totale | 105,8 K RON | 217,3 K RON | 6,9 K RON | 212,3 K RON | 762,3 K RON | 1,82 M RON |
| Rezultat net | −801 RON | 14,7 K RON | −4,1 K RON | 64,8 K RON | 90,4 K RON | −601,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,15 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,26 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,96 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,26 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 3,38 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 25,86 |
| Durata stocaj (zile) | 14 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,85 |
| Durata încasare (zile) | 128 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 5,5 K RON | 4,9 K RON | 112,2% |
| 2021 | 37,5 K RON | 51,6 K RON | 72,7% |
| 2022 | 13,6 K RON | 23,6 K RON | 57,7% |
| 2023 | 87,8 K RON | 153,9 K RON | 57,0% |
| 2024 | 109,7 K RON | 196,2 K RON | 55,9% |
| 2025 | 143,0 K RON | 483,6 K RON | 29,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 107,8 K RON | 238,8 K RON | 2,9 K RON | 288,6 K RON | 860,9 K RON | 1,10 M RON | ▲ 28,3% |
| Rezultat net | −801 RON | 14,7 K RON | −4,1 K RON | 64,8 K RON | 90,4 K RON | −601,1 K RON | ▼ 765,0% |
| Total active | 4,9 K RON | 51,6 K RON | 23,6 K RON | 153,9 K RON | 196,2 K RON | 483,6 K RON | ▲ 146,5% |
| Capitaluri proprii | −601 RON | 14,1 K RON | 10,0 K RON | 66,1 K RON | 86,5 K RON | −514,6 K RON | ▼ 694,8% |
| Datorii totale | 5,5 K RON | 37,5 K RON | 13,6 K RON | 87,8 K RON | 109,7 K RON | 143,0 K RON | ▲ 30,3% |
| Lichiditate curentă | 0,87 | 1,37 | 1,72 | 1,75 | 1,79 | 3,26 | ▲ 82,4% |
| Marjă netă (%) | -0,74 | 6,15 | -144,28 | 22,46 | 10,50 | -54,42 | ▼ 618,3% |
| Scor bonitate | 24 | 75 | 54 | 90 | 90 | 49 | ▼ 45,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Lichiditate curentă bună (3.26), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,15 M RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (49/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.