Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SIA INDUSTRY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, 22 DECEMBRIE, N7, A, 2, 6, 615200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 48.091 RON | 48.092 RON | 28.990 RON | 17.952 RON | 19.102 RON | 44.648 RON | 4.826 RON | 39.822 RON | 18.152 RON | 26.496 RON | 50 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 460.037 RON | 460.475 RON | 223.940 RON | 232.945 RON | 236.535 RON | 268.713 RON | 72.532 RON | 196.181 RON | 251.096 RON | 17.617 RON | 77.157 RON | 46.622 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 1.393.216 RON | 1.420.207 RON | 1.082.512 RON | 328.621 RON | 337.695 RON | 695.609 RON | 72.093 RON | 623.516 RON | 519.717 RON | 175.892 RON | 192.645 RON | 257.624 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2023 | 1.660.737 RON | 1.773.381 RON | 1.636.176 RON | 124.449 RON | 137.205 RON | 1.230.875 RON | 220.316 RON | 1.010.559 RON | 546.836 RON | 684.039 RON | 300.099 RON | 650.406 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2024 | 4.806.939 RON | 4.732.232 RON | 3.821.288 RON | 773.876 RON | 910.944 RON | 3.235.599 RON | 237.613 RON | 2.997.986 RON | 1.282.712 RON | 1.952.887 RON | 38.343 RON | 2.759.829 RON | 0 RON | 0 RON | 10 |
| 2025 | 4.877.732 RON | 4.909.191 RON | 4.011.457 RON | 760.353 RON | 897.734 RON | 2.035.716 RON | 308.812 RON | 1.726.904 RON | 943.065 RON | 1.093.190 RON | 196.995 RON | 1.141.945 RON | 0 RON | 539 RON | 12 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (23)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4321 — Lucrări de instalații electrice
Top format din 134 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 48,1 K RON | 460,0 K RON | 1,39 M RON | 1,66 M RON | 4,81 M RON | 4,88 M RON |
| Venituri totale | 48,1 K RON | 460,5 K RON | 1,42 M RON | 1,77 M RON | 4,73 M RON | 4,91 M RON |
| Cheltuieli totale | 29,0 K RON | 223,9 K RON | 1,08 M RON | 1,64 M RON | 3,82 M RON | 4,01 M RON |
| Rezultat net | 18,0 K RON | 232,9 K RON | 328,6 K RON | 124,4 K RON | 773,9 K RON | 760,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,95 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,58 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,40 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,35 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,86 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 24,76 |
| Durata stocaj (zile) | 15 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,27 |
| Durata încasare (zile) | 86 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 26,5 K RON | 44,6 K RON | 59,3% |
| 2021 | 17,6 K RON | 268,7 K RON | 6,6% |
| 2022 | 175,9 K RON | 695,6 K RON | 25,3% |
| 2023 | 684,0 K RON | 1,23 M RON | 55,6% |
| 2024 | 1,95 M RON | 3,24 M RON | 60,4% |
| 2025 | 1,09 M RON | 2,04 M RON | 53,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 48,1 K RON | 460,0 K RON | 1,39 M RON | 1,66 M RON | 4,81 M RON | 4,88 M RON | ▲ 1,5% |
| Rezultat net | 18,0 K RON | 232,9 K RON | 328,6 K RON | 124,4 K RON | 773,9 K RON | 760,4 K RON | ▼ 1,7% |
| Total active | 44,6 K RON | 268,7 K RON | 695,6 K RON | 1,23 M RON | 3,24 M RON | 2,04 M RON | ▼ 37,1% |
| Capitaluri proprii | 18,2 K RON | 251,1 K RON | 519,7 K RON | 546,8 K RON | 1,28 M RON | 943,1 K RON | ▼ 26,5% |
| Datorii totale | 26,5 K RON | 17,6 K RON | 175,9 K RON | 684,0 K RON | 1,95 M RON | 1,09 M RON | ▼ 44,0% |
| Lichiditate curentă | 1,50 | 11,14 | 3,54 | 1,48 | 1,54 | 1,58 | ▲ 2,9% |
| Marjă netă (%) | 37,33 | 50,64 | 23,59 | 7,49 | 16,10 | 15,59 | ▼ 3,2% |
| Scor bonitate | 77 | 100 | 95 | 67 | 90 | 77 | ▼ 14,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (760,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 5,95 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.