Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
BTC INFO TRUST S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Galaţi, Municipiul Galaţi, ALEXANDRU LĂPUŞNEANU, 41, B2, 1, 4, 9, 800064, CAMERA1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 259.728 RON | 259.728 RON | 198.173 RON | 58.944 RON | 61.555 RON | 87.928 RON | 0 RON | 87.928 RON | 59.144 RON | 28.909 RON | 46.644 RON | 0 RON | 0 RON | 125 RON | 3 |
| 2021 | 1.182.064 RON | 1.199.551 RON | 981.908 RON | 207.254 RON | 217.643 RON | 307.549 RON | 8.632 RON | 298.917 RON | 239.345 RON | 68.204 RON | 54.436 RON | 4.161 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2022 | 1.540.622 RON | 1.546.796 RON | 1.288.323 RON | 243.338 RON | 258.473 RON | 375.415 RON | 9.635 RON | 365.780 RON | 240.357 RON | 135.058 RON | 51.680 RON | 194.009 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2023 | 2.596.597 RON | 2.596.597 RON | 2.164.589 RON | 410.887 RON | 432.008 RON | 844.517 RON | 288.627 RON | 555.890 RON | 407.906 RON | 436.650 RON | 65.225 RON | 314.404 RON | 0 RON | 39 RON | 10 |
| 2024 | 2.968.882 RON | 2.968.882 RON | 2.564.279 RON | 340.929 RON | 404.603 RON | 730.670 RON | 255.436 RON | 475.234 RON | 341.225 RON | 389.552 RON | 8.743 RON | 198.731 RON | 0 RON | 107 RON | 11 |
| 2025 | 3.569.954 RON | 3.650.954 RON | 3.112.771 RON | 440.043 RON | 538.183 RON | 1.018.775 RON | 201.260 RON | 817.515 RON | 440.283 RON | 578.492 RON | 13.252 RON | 467.584 RON | 0 RON | 0 RON | 14 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
- 1051 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
- 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4724 — Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
Top format din 21 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 259,7 K RON | 1,18 M RON | 1,54 M RON | 2,60 M RON | 2,97 M RON | 3,57 M RON |
| Venituri totale | 259,7 K RON | 1,20 M RON | 1,55 M RON | 2,60 M RON | 2,97 M RON | 3,65 M RON |
| Cheltuieli totale | 198,2 K RON | 981,9 K RON | 1,29 M RON | 2,16 M RON | 2,56 M RON | 3,11 M RON |
| Rezultat net | 58,9 K RON | 207,3 K RON | 243,3 K RON | 410,9 K RON | 340,9 K RON | 440,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 4,32 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,41 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,39 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,58 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,76 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 269,39 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,63 |
| Durata încasare (zile) | 48 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 28,9 K RON | 87,9 K RON | 32,9% |
| 2021 | 68,2 K RON | 307,5 K RON | 22,2% |
| 2022 | 135,1 K RON | 375,4 K RON | 36,0% |
| 2023 | 436,7 K RON | 844,5 K RON | 51,7% |
| 2024 | 389,6 K RON | 730,7 K RON | 53,3% |
| 2025 | 578,5 K RON | 1,02 M RON | 56,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 259,7 K RON | 1,18 M RON | 1,54 M RON | 2,60 M RON | 2,97 M RON | 3,57 M RON | ▲ 20,2% |
| Rezultat net | 58,9 K RON | 207,3 K RON | 243,3 K RON | 410,9 K RON | 340,9 K RON | 440,0 K RON | ▲ 29,1% |
| Total active | 87,9 K RON | 307,5 K RON | 375,4 K RON | 844,5 K RON | 730,7 K RON | 1,02 M RON | ▲ 39,4% |
| Capitaluri proprii | 59,1 K RON | 239,3 K RON | 240,4 K RON | 407,9 K RON | 341,2 K RON | 440,3 K RON | ▲ 29,0% |
| Datorii totale | 28,9 K RON | 68,2 K RON | 135,1 K RON | 436,7 K RON | 389,6 K RON | 578,5 K RON | ▲ 48,5% |
| Lichiditate curentă | 3,04 | 4,38 | 2,71 | 1,27 | 1,22 | 1,41 | ▲ 15,8% |
| Marjă netă (%) | 22,69 | 17,53 | 15,79 | 15,82 | 11,48 | 12,33 | ▲ 7,4% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | 80 | 72 | 85 | ▲ 18,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (440,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 4,32 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.