Publicitate

NORTH ICE CREAM S.R.L.

CUI: 42655936 J2020000236212 SRL Ialomiţa, Sat Cosâmbeşti, Comuna Cosâmbeşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42655936
Cod înmatriculare J2020000236212
EUID ROONRC.J2020000236212
Data înmatriculării 2020-06-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Ialomiţa, Sat Cosâmbeşti, Comuna Cosâmbeşti, PRIMĂVERII, 9, 927090

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Sat Cosâmbeşti, Comuna Cosâmbeşti
Stradă: PRIMĂVERII
Număr: 9
Cod poștal: 927090

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 187.103 RON 187.103 RON 166.733 RON 18.540 RON 20.370 RON 172.667 RON 0 RON 172.667 RON 67.390 RON 105.277 RON 56.765 RON 67.660 RON 0 RON 0 RON 3
2024 280.763 RON 280.763 RON 261.557 RON 16.734 RON 19.206 RON 117.760 RON 0 RON 117.760 RON 84.165 RON 33.595 RON 54.577 RON 12.236 RON 0 RON 0 RON 2
2025 552.463 RON 552.466 RON 528.233 RON 14.405 RON 24.233 RON 100.657 RON 0 RON 100.657 RON 98.593 RON 2.064 RON 41.515 RON 16.802 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

NEAGU MARIA
administrator
Ialomiţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (19)

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
552,5 K RON
Rezultat Net 2025
14,4 K RON
Total Active 2025
100,7 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 187,1 K RON 280,8 K RON 552,5 K RON
Venituri totale 187,1 K RON 280,8 K RON 552,5 K RON
Cheltuieli totale 166,7 K RON 261,6 K RON 528,2 K RON
Rezultat net 18,5 K RON 16,7 K RON 14,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 705,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 48,77 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 28,65 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 20,51 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 48,77 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante100,7 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri41,5 K RON
Creanțe16,8 K RON
Numerar42,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 13,31
Durata stocaj (zile) 27
Rotație creanțe (ori/an) 32,88
Durata încasare (zile) 11

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,4%
Marjă netă
2,6%
ROA
14,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 105,3 K RON 172,7 K RON 61,0%
2024 33,6 K RON 117,8 K RON 28,5%
2025 2,1 K RON 100,7 K RON 2,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 187,1 K RON 280,8 K RON 552,5 K RON ▲ 96,8%
Rezultat net 18,5 K RON 16,7 K RON 14,4 K RON ▼ 13,9%
Total active 172,7 K RON 117,8 K RON 100,7 K RON ▼ 14,5%
Capitaluri proprii 67,4 K RON 84,2 K RON 98,6 K RON ▲ 17,1%
Datorii totale 105,3 K RON 33,6 K RON 2,1 K RON ▼ 93,9%
Lichiditate curentă 1,64 3,51 48,77 ▲ 1.291,3%
Marjă netă (%) 9,91 5,96 2,61 ▼ 56,2%
Scor bonitate 72 90 85 ▼ 5,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (14,4 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (48.77), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 705,5 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate