Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

AGRARIASEG S.R.L.

CUI: 26308706 J2020000279376 SRL Vaslui, Sat Perieni, Comuna Perieni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 26308706
Cod înmatriculare J2020000279376
EUID ROONRC.J2020000279376
Data înmatriculării 2020-05-25
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Vaslui, Sat Perieni, Comuna Perieni, TECUCIULUI, 1333, 737405, CORP C4, CAM.8-14

Țară: România
Județ: Vaslui
Localitate: Sat Perieni, Comuna Perieni
Stradă: TECUCIULUI
Număr: 1333
Cod poștal: 737405
Completare adresă: CORP C4, CAM.8-14

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 0 RON 46.560 RON 46.560 RON 0 RON 0 RON 8.361.948 RON 8.032.515 RON 329.433 RON 2.040 RON 8.359.908 RON 2.061 RON 19.647 RON 0 RON 0 RON 1
2021 0 RON 46.618 RON 46.618 RON 0 RON 0 RON 18.760.661 RON 18.559.616 RON 201.045 RON 2.040 RON 18.758.621 RON 1.000 RON 6.414 RON 0 RON 0 RON 1
2022 0 RON 885.692 RON 872.803 RON 5.688 RON 12.889 RON 17.879.822 RON 17.847.941 RON 31.881 RON 7.728 RON 17.872.094 RON 0 RON 3.285 RON 0 RON 0 RON 1
2023 0 RON 3.800.090 RON 220.913 RON 3.579.177 RON 3.579.177 RON 3.921.224 RON 3.880.376 RON 40.848 RON 3.586.905 RON 334.319 RON 0 RON 4.388 RON 0 RON 0 RON 1
2024 0 RON 19.514.055 RON 19.263 RON 19.494.792 RON 19.494.792 RON 3.934.488 RON 3.880.376 RON 54.112 RON 3.931.697 RON 2.791 RON 0 RON 10.421 RON 0 RON 0 RON 1
2025 0 RON 707.166 RON 20.939 RON 686.227 RON 686.227 RON 3.921.494 RON 3.880.376 RON 41.118 RON 3.911.923 RON 9.571 RON 0 RON 2.237 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

DULUȚE CONSTANTIN
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (18)

Lideri din domeniu

Top companii din Vaslui, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 10 companii din județul Vaslui. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
686,2 K RON
Total Active 2025
3,92 M RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 46,6 K RON 46,6 K RON 885,7 K RON 3,80 M RON 19,51 M RON 707,2 K RON
Cheltuieli totale 46,6 K RON 46,6 K RON 872,8 K RON 220,9 K RON 19,3 K RON 20,9 K RON
Rezultat net 0 RON 0 RON 5,7 K RON 3,58 M RON 19,49 M RON 686,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 0 RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 4,30 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 4,30 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 4,06 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 409,73 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate3,88 M RON (99%)
Active circulante41,1 K RON (1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe2,2 K RON
Numerar38,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
–
Marjă netă
–
ROA
17,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 8,36 M RON 8,36 M RON 100,0%
2021 18,76 M RON 18,76 M RON 100,0%
2022 17,87 M RON 17,88 M RON 100,0%
2023 334,3 K RON 3,92 M RON 8,5%
2024 2,8 K RON 3,93 M RON 0,1%
2025 9,6 K RON 3,92 M RON 0,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON –
Rezultat net 0 RON 0 RON 5,7 K RON 3,58 M RON 19,49 M RON 686,2 K RON ▼ 96,5%
Total active 8,36 M RON 18,76 M RON 17,88 M RON 3,92 M RON 3,93 M RON 3,92 M RON ▼ 0,3%
Capitaluri proprii 2,0 K RON 2,0 K RON 7,7 K RON 3,59 M RON 3,93 M RON 3,91 M RON ▼ 0,5%
Datorii totale 8,36 M RON 18,76 M RON 17,87 M RON 334,3 K RON 2,8 K RON 9,6 K RON ▲ 242,9%
Lichiditate curentă 0,04 0,01 0,00 0,12 19,39 4,30 ▼ 77,8%
Marjă netă (%) – – – – – – –
Scor bonitate 28 28 28 53 75 60 ▼ 20,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (686,2 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (4.3), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.