Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
LA MARIABĂDAN S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Teleorman, Sat Ciolăneştii din Deal, Comuna Ciolăneşti, Calea Roşiori de Vede, 35, 147077
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 642.705 RON | 642.705 RON | 512.956 RON | 123.451 RON | 129.749 RON | 515.899 RON | 226.109 RON | 289.790 RON | 125.874 RON | 390.025 RON | 41.837 RON | 680 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 680.983 RON | 680.983 RON | 678.191 RON | −11.072 RON | 2.792 RON | 590.202 RON | 302.977 RON | 287.225 RON | 114.802 RON | 545.400 RON | 22.561 RON | 680 RON | 0 RON | 70.000 RON | 3 |
| 2025 | 2.325.422 RON | 2.325.422 RON | 1.882.619 RON | 366.442 RON | 442.803 RON | 1.139.964 RON | 318.450 RON | 821.514 RON | 481.244 RON | 728.720 RON | 28.627 RON | 3.820 RON | 0 RON | 70.000 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (19)
- 0147 Creșterea păsărilor
- 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii
- 1012 Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
- 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
- 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8292 Activități de ambalare
Lideri din domeniu
Top companii din Teleorman, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0147 — Creșterea păsărilor
Top format din 14 companii din județul Teleorman. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 642,7 K RON | 681,0 K RON | 2,33 M RON |
| Venituri totale | 642,7 K RON | 681,0 K RON | 2,33 M RON |
| Cheltuieli totale | 513,0 K RON | 678,2 K RON | 1,88 M RON |
| Rezultat net | 123,5 K RON | −11,1 K RON | 366,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,90 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,13 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,09 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,08 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,56 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 81,23 |
| Durata stocaj (zile) | 5 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 608,75 |
| Durata încasare (zile) | 1 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 390,0 K RON | 515,9 K RON | 75,6% |
| 2024 | 545,4 K RON | 590,2 K RON | 92,4% |
| 2025 | 728,7 K RON | 1,14 M RON | 63,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 642,7 K RON | 681,0 K RON | 2,33 M RON | ▲ 241,5% |
| Rezultat net | 123,5 K RON | −11,1 K RON | 366,4 K RON | ▲ 3.409,6% |
| Total active | 515,9 K RON | 590,2 K RON | 1,14 M RON | ▲ 93,1% |
| Capitaluri proprii | 125,9 K RON | 114,8 K RON | 481,2 K RON | ▲ 319,2% |
| Datorii totale | 390,0 K RON | 545,4 K RON | 728,7 K RON | ▲ 33,6% |
| Lichiditate curentă | 0,74 | 0,53 | 1,13 | ▲ 114,1% |
| Marjă netă (%) | 19,21 | -1,63 | 15,76 | ▲ 1.066,9% |
| Scor bonitate | 60 | 37 | 85 | ▲ 129,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (366,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,90 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.