Publicitate

VALDI PANEL PLUS S.R.L.

CUI: 42676092 J2020000649175 SRL Galaţi, Municipiul Galaţi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42676092
Cod înmatriculare J2020000649175
EUID ROONRC.J2020000649175
Data înmatriculării 2020-06-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 23 angajați

Adresă

România, Galaţi, Municipiul Galaţi, SMÎRDAN, 29

Țară: România
Județ: Galaţi
Localitate: Municipiul Galaţi
Stradă: SMÎRDAN
Număr: 29

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 13.254.870 RON 13.300.381 RON 12.321.125 RON 840.545 RON 979.256 RON 4.467.297 RON 1.294.619 RON 3.172.678 RON 2.408.147 RON 2.059.150 RON 2.587.055 RON 566.958 RON 0 RON 0 RON 6
2024 19.397.454 RON 20.064.281 RON 17.999.675 RON 1.803.641 RON 2.064.606 RON 7.873.189 RON 2.123.847 RON 5.749.342 RON 3.755.265 RON 4.117.924 RON 5.156.231 RON 491.288 RON 0 RON 0 RON 15
2025 27.601.946 RON 27.881.790 RON 25.391.972 RON 2.168.918 RON 2.489.818 RON 11.040.212 RON 2.361.312 RON 8.678.900 RON 5.146.405 RON 5.893.807 RON 7.557.804 RON 1.035.858 RON 0 RON 0 RON 23

Reprezentanți și administratori (2)

CONSTANDACHE VALENTIN
administrator
Galaţi, România
Pagina administratorului
GAVRILĂ ADRIAN
administrator
Galaţi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (7)

Lideri din domeniu

Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 144 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
27,60 M RON
Rezultat Net 2025
2,17 M RON
Total Active 2025
11,04 M RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 13,25 M RON 19,40 M RON 27,60 M RON
Venituri totale 13,30 M RON 20,06 M RON 27,88 M RON
Cheltuieli totale 12,32 M RON 18,00 M RON 25,39 M RON
Rezultat net 840,5 K RON 1,80 M RON 2,17 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 34,43 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,47 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,19 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,87 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,36 M RON (21.4%)
Active circulante8,68 M RON (78.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri7,56 M RON
Creanțe1,04 M RON
Numerar85,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,65
Durata stocaj (zile) 100
Rotație creanțe (ori/an) 26,65
Durata încasare (zile) 14

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
9,0%
Marjă netă
7,9%
ROA
19,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 2,06 M RON 4,47 M RON 46,1%
2024 4,12 M RON 7,87 M RON 52,3%
2025 5,89 M RON 11,04 M RON 53,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 13,25 M RON 19,40 M RON 27,60 M RON ▲ 42,3%
Rezultat net 840,5 K RON 1,80 M RON 2,17 M RON ▲ 20,3%
Total active 4,47 M RON 7,87 M RON 11,04 M RON ▲ 40,2%
Capitaluri proprii 2,41 M RON 3,76 M RON 5,15 M RON ▲ 37,0%
Datorii totale 2,06 M RON 4,12 M RON 5,89 M RON ▲ 43,1%
Lichiditate curentă 1,54 1,40 1,47 ▲ 5,5%
Marjă netă (%) 6,34 9,30 7,86 ▼ 15,5%
Scor bonitate 77 75 80 ▲ 6,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,17 M RON).
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 34,43 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate