Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ATELIERUL DE CHEI LEO SOLUTIONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Olt, Municipiul Caracal, BUCUREŞTI, 61, B31, 1, 4, 16, 235200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 2.096 RON | −2.096 RON | −2.096 RON | 2.104 RON | 622 RON | 1.482 RON | −1.896 RON | 4.000 RON | 1.106 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 19.122 RON | 19.122 RON | 24.878 RON | −5.756 RON | −5.756 RON | 14.040 RON | 0 RON | 14.040 RON | −7.652 RON | 21.692 RON | 10.025 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 20.180 RON | 20.180 RON | 27.595 RON | −7.417 RON | −7.415 RON | 26.444 RON | 163 RON | 26.281 RON | −15.069 RON | 41.513 RON | 19.381 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 31.759 RON | 31.759 RON | 15.975 RON | 13.259 RON | 15.784 RON | 30.429 RON | 0 RON | 30.429 RON | −1.810 RON | 32.174 RON | 25.007 RON | 0 RON | 0 RON | −65 RON | 0 |
| 2024 | 35.410 RON | 35.410 RON | 16.735 RON | 15.836 RON | 18.675 RON | 44.846 RON | 0 RON | 44.846 RON | 14.027 RON | 30.910 RON | 29.357 RON | 0 RON | 0 RON | 91 RON | 0 |
| 2025 | 37.360 RON | 37.360 RON | 19.063 RON | 15.513 RON | 18.297 RON | 57.774 RON | 0 RON | 57.774 RON | 15.753 RON | 42.171 RON | 31.287 RON | 10.593 RON | 0 RON | 150 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
Lideri din domeniu
Top companii din Olt, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
2562 — Fabricarea articolelor de feronerie
Top format din 16 companii din județul Olt. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 19,1 K RON | 20,2 K RON | 31,8 K RON | 35,4 K RON | 37,4 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 19,1 K RON | 20,2 K RON | 31,8 K RON | 35,4 K RON | 37,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 2,1 K RON | 24,9 K RON | 27,6 K RON | 16,0 K RON | 16,7 K RON | 19,1 K RON |
| Rezultat net | −2,1 K RON | −5,8 K RON | −7,4 K RON | 13,3 K RON | 15,8 K RON | 15,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 48,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,37 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,63 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,38 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,37 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,19 |
| Durata stocaj (zile) | 306 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,53 |
| Durata încasare (zile) | 104 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 4,0 K RON | 2,1 K RON | 190,1% |
| 2021 | 21,7 K RON | 14,0 K RON | 154,5% |
| 2022 | 41,5 K RON | 26,4 K RON | 157,0% |
| 2023 | 32,2 K RON | 30,4 K RON | 105,7% |
| 2024 | 30,9 K RON | 44,8 K RON | 68,9% |
| 2025 | 42,2 K RON | 57,8 K RON | 73,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 19,1 K RON | 20,2 K RON | 31,8 K RON | 35,4 K RON | 37,4 K RON | ▲ 5,5% |
| Rezultat net | −2,1 K RON | −5,8 K RON | −7,4 K RON | 13,3 K RON | 15,8 K RON | 15,5 K RON | ▼ 2,0% |
| Total active | 2,1 K RON | 14,0 K RON | 26,4 K RON | 30,4 K RON | 44,8 K RON | 57,8 K RON | ▲ 28,8% |
| Capitaluri proprii | −1,9 K RON | −7,7 K RON | −15,1 K RON | −1,8 K RON | 14,0 K RON | 15,8 K RON | ▲ 12,3% |
| Datorii totale | 4,0 K RON | 21,7 K RON | 41,5 K RON | 32,2 K RON | 30,9 K RON | 42,2 K RON | ▲ 36,4% |
| Lichiditate curentă | 0,37 | 0,65 | 0,63 | 0,95 | 1,45 | 1,37 | ▼ 5,6% |
| Marjă netă (%) | – | -30,10 | -36,75 | 41,75 | 44,72 | 41,52 | ▼ 7,2% |
| Scor bonitate | 22 | 24 | 24 | 60 | 85 | 67 | ▼ 21,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (15,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 48,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.