Publicitate

NAFI LUX TRANS S.R.L.

CUI: 42957837 J2020002145134 SRL Constanţa, Municipiul Constanţa
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42957837
Cod înmatriculare J2020002145134
EUID ROONRC.J2020002145134
Data înmatriculării 2020-08-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani

Adresă

România, Constanţa, Municipiul Constanţa, DOBROGEI, 84bis, 1, 4

Țară: România
Județ: Constanţa
Localitate: Municipiul Constanţa
Stradă: DOBROGEI
Număr: 84bis
Etaj: 1
Apartament: 4

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 0 RON 8 RON 28.337 RON −28.329 RON −28.329 RON 140.322 RON 115.509 RON 24.813 RON −28.129 RON 168.451 RON 0 RON 13.992 RON 0 RON 0 RON 1
2021 58.549 RON 58.836 RON 118.424 RON −61.354 RON −59.588 RON 212.463 RON 164.156 RON 48.307 RON −89.483 RON 301.946 RON 0 RON 26.123 RON 0 RON 0 RON 1
2022 414.955 RON 419.840 RON 315.687 RON 96.845 RON 104.153 RON 369.149 RON 238.450 RON 130.699 RON 7.362 RON 361.787 RON 0 RON 107.915 RON 0 RON 0 RON 1
2023 612.916 RON 613.101 RON 533.387 RON 74.467 RON 79.714 RON 425.625 RON 203.865 RON 221.760 RON 81.874 RON 343.751 RON 7.342 RON 91.099 RON 0 RON 0 RON 2
2024 774.441 RON 774.465 RON 709.987 RON 47.644 RON 64.478 RON 467.630 RON 236.035 RON 231.595 RON 129.518 RON 338.112 RON 0 RON 32.102 RON 0 RON 0 RON 2
2025 669.944 RON 671.521 RON 658.006 RON 1.456 RON 13.515 RON 366.542 RON 133.074 RON 233.468 RON 152.370 RON 214.172 RON 0 RON 69.232 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

CHIRU VALENTIN
administrator
Constanţa, România
Pagina administratorului
STANCU CRISTIAN
administrator
Constanţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 212 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
669,9 K RON
Rezultat Net 2025
1,5 K RON
Total Active 2025
366,5 K RON
Scor Bonitate
62/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 62/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 58,5 K RON 415,0 K RON 612,9 K RON 774,4 K RON 669,9 K RON
Venituri totale 8 RON 58,8 K RON 419,8 K RON 613,1 K RON 774,5 K RON 671,5 K RON
Cheltuieli totale 28,3 K RON 118,4 K RON 315,7 K RON 533,4 K RON 710,0 K RON 658,0 K RON
Rezultat net −28,3 K RON −61,4 K RON 96,8 K RON 74,5 K RON 47,6 K RON 1,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 991,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,09 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,09 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,77 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,71 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate133,1 K RON (36.3%)
Active circulante233,5 K RON (63.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe69,2 K RON
Numerar164,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 9,68
Durata încasare (zile) 38

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
2,0%
Marjă netă
0,2%
ROA
0,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 168,5 K RON 140,3 K RON 120,1%
2021 301,9 K RON 212,5 K RON 142,1%
2022 361,8 K RON 369,1 K RON 98,0%
2023 343,8 K RON 425,6 K RON 80,8%
2024 338,1 K RON 467,6 K RON 72,3%
2025 214,2 K RON 366,5 K RON 58,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

62
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 58,5 K RON 415,0 K RON 612,9 K RON 774,4 K RON 669,9 K RON ▼ 13,5%
Rezultat net −28,3 K RON −61,4 K RON 96,8 K RON 74,5 K RON 47,6 K RON 1,5 K RON ▼ 96,9%
Total active 140,3 K RON 212,5 K RON 369,1 K RON 425,6 K RON 467,6 K RON 366,5 K RON ▼ 21,6%
Capitaluri proprii −28,1 K RON −89,5 K RON 7,4 K RON 81,9 K RON 129,5 K RON 152,4 K RON ▲ 17,6%
Datorii totale 168,5 K RON 301,9 K RON 361,8 K RON 343,8 K RON 338,1 K RON 214,2 K RON ▼ 36,7%
Lichiditate curentă 0,15 0,16 0,36 0,65 0,69 1,09 ▲ 59,1%
Marjă netă (%) -104,79 23,34 12,15 6,15 0,22 ▼ 96,4%
Scor bonitate 22 19 61 68 63 62 ▼ 1,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,5 K RON).
  • Scorul de bonitate de 62/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 991,3 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate