Publicitate

FLV FIT & HEALTHY LIFESTYLE S.R.L.

CUI: 42946382 J2020002528128 SRL Cluj, Sat Valea Caldă, Comuna Cătina
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42946382
Cod înmatriculare J2020002528128
EUID ROONRC.J2020002528128
Data înmatriculării 2020-08-20
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani

Adresă

România, Cluj, Sat Valea Caldă, Comuna Cătina, VALEA CALDĂ, 60, 407176

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Sat Valea Caldă, Comuna Cătina
Stradă: VALEA CALDĂ
Număr: 60
Cod poștal: 407176

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 74.870 RON 74.870 RON 30.381 RON 36.964 RON 44.489 RON 40.122 RON 0 RON 40.122 RON 35.015 RON 5.107 RON 0 RON 3.000 RON 0 RON 0 RON 0
2024 112.383 RON 112.412 RON 59.243 RON 45.182 RON 53.169 RON 62.160 RON 4.167 RON 57.993 RON 59.197 RON 2.963 RON 0 RON 36.708 RON 0 RON 0 RON 0
2025 135.618 RON 153.542 RON 109.731 RON 36.280 RON 43.811 RON 55.955 RON 7.122 RON 48.833 RON 36.480 RON 19.475 RON 25.441 RON 17.287 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

COPREAN FLAVIA CLAUDIA
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 224 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
135,6 K RON
Rezultat Net 2025
36,3 K RON
Total Active 2025
56,0 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 74,9 K RON 112,4 K RON 135,6 K RON
Venituri totale 74,9 K RON 112,4 K RON 153,5 K RON
Cheltuieli totale 30,4 K RON 59,2 K RON 109,7 K RON
Rezultat net 37,0 K RON 45,2 K RON 36,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 168,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,51 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,20 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,31 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 2,87 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate7,1 K RON (12.7%)
Active circulante48,8 K RON (87.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri25,4 K RON
Creanțe17,3 K RON
Numerar6,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 5,33
Durata stocaj (zile) 69
Rotație creanțe (ori/an) 7,85
Durata încasare (zile) 47

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
32,3%
Marjă netă
26,8%
ROA
64,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 5,1 K RON 40,1 K RON 12,7%
2024 3,0 K RON 62,2 K RON 4,8%
2025 19,5 K RON 56,0 K RON 34,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 74,9 K RON 112,4 K RON 135,6 K RON ▲ 20,7%
Rezultat net 37,0 K RON 45,2 K RON 36,3 K RON ▼ 19,7%
Total active 40,1 K RON 62,2 K RON 56,0 K RON ▼ 10,0%
Capitaluri proprii 35,0 K RON 59,2 K RON 36,5 K RON ▼ 38,4%
Datorii totale 5,1 K RON 3,0 K RON 19,5 K RON ▲ 557,3%
Lichiditate curentă 7,86 19,57 2,51 ▼ 87,2%
Marjă netă (%) 49,37 40,20 26,75 ▼ 33,5%
Scor bonitate 87 100 87 ▼ 13,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (36,3 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.51), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 168,4 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate