SQUARE 7 EQUITY PARTNERS S.A.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, PIPERA, 46D-46E-48, 3, 2, CORP B, OREGON PARK
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 0 RON | 601 RON | 22.648 RON | −22.047 RON | −22.047 RON | 29.195 RON | 700 RON | 28.495 RON | 13.840 RON | 15.355 RON | 0 RON | 6.410 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 77.837 RON | 92.759 RON | −14.937 RON | −14.922 RON | 1.412.249 RON | 10.850 RON | 1.401.399 RON | −1.097 RON | 1.413.346 RON | 0 RON | 1.395.279 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 181.637 RON | 156.722 RON | 23.719 RON | 24.915 RON | 3.584.085 RON | 10.850 RON | 3.573.235 RON | 22.622 RON | 3.561.463 RON | 0 RON | 3.552.240 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6420 Activităţi ale holdingurilor
- 6421 Activități ale holding-urilor
- 6422 Activități ale canalelor de finanțare
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6812 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Top format din 1,450 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Grad ridicat de îndatorare: 99.4% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 601 RON | 77,8 K RON | 181,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 22,6 K RON | 92,8 K RON | 156,7 K RON |
| Rezultat net | −22,0 K RON | −14,9 K RON | 23,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 0 RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,00 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,00 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,01 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 15,4 K RON | 29,2 K RON | 52,6% |
| 2024 | 1,41 M RON | 1,41 M RON | 100,1% |
| 2025 | 3,56 M RON | 3,58 M RON | 99,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | −22,0 K RON | −14,9 K RON | 23,7 K RON | ▲ 258,8% |
| Total active | 29,2 K RON | 1,41 M RON | 3,58 M RON | ▲ 153,8% |
| Capitaluri proprii | 13,8 K RON | −1,1 K RON | 22,6 K RON | ▲ 2.162,2% |
| Datorii totale | 15,4 K RON | 1,41 M RON | 3,56 M RON | ▲ 152,0% |
| Lichiditate curentă | 1,86 | 0,99 | 1,00 | ▲ 1,2% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 57 | 27 | 48 | ▲ 77,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (23,7 K RON).
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
- •Grad de îndatorare de 99.4% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (48/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.