Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
WAP CONSULTING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Fericirii, 3A, Q1, B, 006, 77175, Parter, Camera 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 20.000 RON | 20.000 RON | 0 RON | 19.400 RON | 20.000 RON | 20.200 RON | 0 RON | 20.200 RON | 19.600 RON | 600 RON | 0 RON | 20.200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 322.414 RON | 322.414 RON | 50.984 RON | 267.836 RON | 271.430 RON | 298.750 RON | 27.282 RON | 271.468 RON | 287.436 RON | 11.314 RON | 339 RON | 221.226 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 340.000 RON | 340.000 RON | 49.100 RON | 287.908 RON | 290.900 RON | 551.723 RON | 22.242 RON | 529.481 RON | 524.333 RON | 27.390 RON | 339 RON | 508.871 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 370.000 RON | 370.000 RON | 162.572 RON | 203.802 RON | 207.428 RON | 416.892 RON | 290.024 RON | 126.868 RON | 204.002 RON | 212.890 RON | 339 RON | 102.940 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 400.000 RON | 454.326 RON | 220.744 RON | 222.306 RON | 233.582 RON | 245.623 RON | 14.245 RON | 231.378 RON | 222.506 RON | 23.117 RON | 339 RON | 228.191 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 450.000 RON | 450.000 RON | 59.503 RON | 381.571 RON | 390.497 RON | 382.596 RON | 14.245 RON | 368.351 RON | 382.596 RON | 0 RON | 339 RON | 326.608 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 1,545 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 20,0 K RON | 322,4 K RON | 340,0 K RON | 370,0 K RON | 400,0 K RON | 450,0 K RON |
| Venituri totale | 20,0 K RON | 322,4 K RON | 340,0 K RON | 370,0 K RON | 454,3 K RON | 450,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 51,0 K RON | 49,1 K RON | 162,6 K RON | 220,7 K RON | 59,5 K RON |
| Rezultat net | 19,4 K RON | 267,8 K RON | 287,9 K RON | 203,8 K RON | 222,3 K RON | 381,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 558,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | – | ≥ 1 | |
| Lichiditate rapidă | – | ≥ 0.8 | |
| Lichiditate imediată | – | ≥ 0.2 | |
| Solvabilitate | – | ≥ 1 |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1.327,43 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,38 |
| Durata încasare (zile) | 265 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 600 RON | 20,2 K RON | 3,0% |
| 2021 | 11,3 K RON | 298,8 K RON | 3,8% |
| 2022 | 27,4 K RON | 551,7 K RON | 5,0% |
| 2023 | 212,9 K RON | 416,9 K RON | 51,1% |
| 2024 | 23,1 K RON | 245,6 K RON | 9,4% |
| 2025 | 0 RON | 382,6 K RON | 0,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 20,0 K RON | 322,4 K RON | 340,0 K RON | 370,0 K RON | 400,0 K RON | 450,0 K RON | ▲ 12,5% |
| Rezultat net | 19,4 K RON | 267,8 K RON | 287,9 K RON | 203,8 K RON | 222,3 K RON | 381,6 K RON | ▲ 71,6% |
| Total active | 20,2 K RON | 298,8 K RON | 551,7 K RON | 416,9 K RON | 245,6 K RON | 382,6 K RON | ▲ 55,8% |
| Capitaluri proprii | 19,6 K RON | 287,4 K RON | 524,3 K RON | 204,0 K RON | 222,5 K RON | 382,6 K RON | ▲ 71,9% |
| Datorii totale | 600 RON | 11,3 K RON | 27,4 K RON | 212,9 K RON | 23,1 K RON | 0 RON | – |
| Lichiditate curentă | 33,67 | 23,99 | 19,33 | 0,60 | 10,01 | – | – |
| Marjă netă (%) | 97,00 | 83,07 | 84,68 | 55,08 | 55,58 | 84,79 | ▲ 52,6% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 65 | 100 | 75 | ▼ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (381,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 558,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.