Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RHV REZIDENTIAL S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, CAP. PETRE MIŞCĂ, 5, M18, 1, 5, 31, 51181, 5, CAM.2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 49.594 RON | −49.594 RON | −49.594 RON | 513.437 RON | 436.369 RON | 77.068 RON | −49.394 RON | 562.831 RON | 0 RON | 47.307 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 231.840 RON | −231.840 RON | −231.840 RON | 1.249.607 RON | 977.053 RON | 272.554 RON | −281.234 RON | 1.530.841 RON | 73.266 RON | 131.055 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 1.812.996 RON | 1.812.996 RON | 999.303 RON | 795.925 RON | 813.693 RON | 1.561.532 RON | 1.193.889 RON | 367.643 RON | 514.691 RON | 1.046.841 RON | 0 RON | 239.200 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 652.648 RON | 652.648 RON | 217.446 RON | 430.548 RON | 435.202 RON | 2.120.899 RON | 1.222.529 RON | 898.370 RON | 820.802 RON | 1.300.097 RON | 0 RON | 281.683 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 2.085.601 RON | 2.085.660 RON | 1.225.663 RON | 797.428 RON | 859.997 RON | 2.532.712 RON | 1.086.755 RON | 1.445.957 RON | 1.618.230 RON | 914.482 RON | 287.596 RON | 173.546 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 650.912 RON | 650.912 RON | 543.521 RON | 92.672 RON | 107.391 RON | 2.658.923 RON | 1.800.787 RON | 858.136 RON | 1.710.901 RON | 948.022 RON | 188.737 RON | 282.757 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6812 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Top format din 1,267 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.91) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 1,81 M RON | 652,6 K RON | 2,09 M RON | 650,9 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 1,81 M RON | 652,6 K RON | 2,09 M RON | 650,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 49,6 K RON | 231,8 K RON | 999,3 K RON | 217,4 K RON | 1,23 M RON | 543,5 K RON |
| Rezultat net | −49,6 K RON | −231,8 K RON | 795,9 K RON | 430,5 K RON | 797,4 K RON | 92,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,70 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,91 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,71 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,41 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,80 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,45 |
| Durata stocaj (zile) | 106 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,30 |
| Durata încasare (zile) | 159 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 562,8 K RON | 513,4 K RON | 109,6% |
| 2021 | 1,53 M RON | 1,25 M RON | 122,5% |
| 2022 | 1,05 M RON | 1,56 M RON | 67,0% |
| 2023 | 1,30 M RON | 2,12 M RON | 61,3% |
| 2024 | 914,5 K RON | 2,53 M RON | 36,1% |
| 2025 | 948,0 K RON | 2,66 M RON | 35,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 1,81 M RON | 652,6 K RON | 2,09 M RON | 650,9 K RON | ▼ 68,8% |
| Rezultat net | −49,6 K RON | −231,8 K RON | 795,9 K RON | 430,5 K RON | 797,4 K RON | 92,7 K RON | ▼ 88,4% |
| Total active | 513,4 K RON | 1,25 M RON | 1,56 M RON | 2,12 M RON | 2,53 M RON | 2,66 M RON | ▲ 5,0% |
| Capitaluri proprii | −49,4 K RON | −281,2 K RON | 514,7 K RON | 820,8 K RON | 1,62 M RON | 1,71 M RON | ▲ 5,7% |
| Datorii totale | 562,8 K RON | 1,53 M RON | 1,05 M RON | 1,30 M RON | 914,5 K RON | 948,0 K RON | ▲ 3,7% |
| Lichiditate curentă | 0,14 | 0,18 | 0,35 | 0,69 | 1,58 | 0,91 | ▼ 42,8% |
| Marjă netă (%) | – | – | 43,90 | 65,97 | 38,23 | 14,24 | ▼ 62,8% |
| Scor bonitate | 22 | 22 | 68 | 65 | 95 | 63 | ▼ 33,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (92,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 63/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,70 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.