Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MACOWAY TECH S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, MUNCII, 1, M8, C, 1, 23, 30491, 3, (FOSTĂ INTR. MUNCII NR. 2)
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 236 RON | −236 RON | −236 RON | 35 RON | 0 RON | 35 RON | −36 RON | 71 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 171.940 RON | 171.940 RON | 128.213 RON | 41.169 RON | 43.727 RON | 58.378 RON | 0 RON | 58.378 RON | 41.133 RON | 17.245 RON | 20.092 RON | 9.251 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 135.038 RON | 135.038 RON | 123.674 RON | 9.777 RON | 11.364 RON | 66.359 RON | 0 RON | 66.359 RON | 50.910 RON | 15.449 RON | 12.400 RON | 2.493 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 109.799 RON | 111.251 RON | 89.971 RON | 17.556 RON | 21.280 RON | 102.205 RON | 0 RON | 102.205 RON | 68.466 RON | 33.739 RON | 47.695 RON | −2 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 81.107 RON | 81.107 RON | 73.735 RON | 5.838 RON | 7.372 RON | 76.730 RON | 0 RON | 76.730 RON | 74.303 RON | 2.614 RON | 23.948 RON | 16.916 RON | 0 RON | 187 RON | 0 |
| 2025 | 105.277 RON | 105.277 RON | 86.380 RON | 16.226 RON | 18.897 RON | 109.416 RON | 0 RON | 109.416 RON | 73.694 RON | 36.696 RON | 69.702 RON | 21.614 RON | 0 RON | 974 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4755 — Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
Top format din 178 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 171,9 K RON | 135,0 K RON | 109,8 K RON | 81,1 K RON | 105,3 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 171,9 K RON | 135,0 K RON | 111,3 K RON | 81,1 K RON | 105,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 236 RON | 128,2 K RON | 123,7 K RON | 90,0 K RON | 73,7 K RON | 86,4 K RON |
| Rezultat net | −236 RON | 41,2 K RON | 9,8 K RON | 17,6 K RON | 5,8 K RON | 16,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 123,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,98 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,08 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,49 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,98 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,51 |
| Durata stocaj (zile) | 242 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,87 |
| Durata încasare (zile) | 75 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 71 RON | 35 RON | 202,9% |
| 2021 | 17,2 K RON | 58,4 K RON | 29,5% |
| 2022 | 15,4 K RON | 66,4 K RON | 23,3% |
| 2023 | 33,7 K RON | 102,2 K RON | 33,0% |
| 2024 | 2,6 K RON | 76,7 K RON | 3,4% |
| 2025 | 36,7 K RON | 109,4 K RON | 33,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 171,9 K RON | 135,0 K RON | 109,8 K RON | 81,1 K RON | 105,3 K RON | ▲ 29,8% |
| Rezultat net | −236 RON | 41,2 K RON | 9,8 K RON | 17,6 K RON | 5,8 K RON | 16,2 K RON | ▲ 177,9% |
| Total active | 35 RON | 58,4 K RON | 66,4 K RON | 102,2 K RON | 76,7 K RON | 109,4 K RON | ▲ 42,6% |
| Capitaluri proprii | −36 RON | 41,1 K RON | 50,9 K RON | 68,5 K RON | 74,3 K RON | 73,7 K RON | ▼ 0,8% |
| Datorii totale | 71 RON | 17,2 K RON | 15,4 K RON | 33,7 K RON | 2,6 K RON | 36,7 K RON | ▲ 1.303,8% |
| Lichiditate curentă | 0,49 | 3,39 | 4,30 | 3,03 | 29,35 | 2,98 | ▼ 89,8% |
| Marjă netă (%) | – | 23,94 | 7,24 | 15,99 | 7,20 | 15,41 | ▲ 114,0% |
| Scor bonitate | 22 | 95 | 82 | 87 | 82 | 95 | ▲ 15,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (16,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.98), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 123,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.