Publicitate

CREATIVE TURF FARM S.R.L.

CUI: 43656727 J2021000213049 SRL Bacău, Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43656727
Cod înmatriculare J2021000213049
EUID ROONRC.J2021000213049
Data înmatriculării 2021-02-02
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 5 angajați

Adresă

România, Bacău, Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, SILOZULUI, 62, 607270

Țară: România
Județ: Bacău
Localitate: Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche
Stradă: SILOZULUI
Număr: 62
Cod poștal: 607270

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 394.749 RON 394.817 RON 572.742 RON −181.874 RON −177.925 RON 618.584 RON 432.724 RON 185.860 RON −181.574 RON 664.784 RON 0 RON 179.015 RON 160.851 RON 25.477 RON 1
2022 1.280.436 RON 1.281.211 RON 764.440 RON 504.213 RON 516.771 RON 859.641 RON 577.492 RON 282.149 RON 164.745 RON 757.093 RON 11.341 RON 155.389 RON 47.314 RON 109.511 RON 1
2023 1.377.670 RON 1.377.865 RON 881.536 RON 483.117 RON 496.329 RON 808.427 RON 572.357 RON 236.070 RON 484.819 RON 427.628 RON 13.967 RON 109.513 RON 27.883 RON 131.903 RON 3
2024 1.671.720 RON 1.679.861 RON 982.001 RON 594.032 RON 697.860 RON 763.003 RON 507.337 RON 255.666 RON 426.677 RON 440.264 RON 9.938 RON 78.312 RON 27.883 RON 131.821 RON 3
2025 1.455.706 RON 1.574.356 RON 1.206.569 RON 313.407 RON 367.787 RON 701.715 RON 374.504 RON 327.211 RON 316.751 RON 488.902 RON 102.068 RON 111.638 RON 27.883 RON 131.821 RON 5

Reprezentanți și administratori (1)

CONSTANTINESCU IONUȚ
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (12)

Lideri din domeniu

Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 5 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2021–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.67) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
1,46 M RON
Rezultat Net 2025
313,4 K RON
Total Active 2025
701,7 K RON
Scor Bonitate
65/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 65/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022202320242025
Cifra de afaceri 394,7 K RON 1,28 M RON 1,38 M RON 1,67 M RON 1,46 M RON
Venituri totale 394,8 K RON 1,28 M RON 1,38 M RON 1,68 M RON 1,57 M RON
Cheltuieli totale 572,7 K RON 764,4 K RON 881,5 K RON 982,0 K RON 1,21 M RON
Rezultat net −181,9 K RON 504,2 K RON 483,1 K RON 594,0 K RON 313,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,99 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,67 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,46 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,23 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,44 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate374,5 K RON (53.4%)
Active circulante327,2 K RON (46.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri102,1 K RON
Creanțe111,6 K RON
Numerar113,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 14,26
Durata stocaj (zile) 26
Rotație creanțe (ori/an) 13,04
Durata încasare (zile) 28

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
25,3%
Marjă netă
21,5%
ROA
44,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 664,8 K RON 618,6 K RON 107,5%
2022 757,1 K RON 859,6 K RON 88,1%
2023 427,6 K RON 808,4 K RON 52,9%
2024 440,3 K RON 763,0 K RON 57,7%
2025 488,9 K RON 701,7 K RON 69,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

65
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 394,7 K RON 1,28 M RON 1,38 M RON 1,67 M RON 1,46 M RON ▼ 12,9%
Rezultat net −181,9 K RON 504,2 K RON 483,1 K RON 594,0 K RON 313,4 K RON ▼ 47,2%
Total active 618,6 K RON 859,6 K RON 808,4 K RON 763,0 K RON 701,7 K RON ▼ 8,0%
Capitaluri proprii −181,6 K RON 164,7 K RON 484,8 K RON 426,7 K RON 316,8 K RON ▼ 25,8%
Datorii totale 664,8 K RON 757,1 K RON 427,6 K RON 440,3 K RON 488,9 K RON ▲ 11,0%
Lichiditate curentă 0,28 0,37 0,55 0,58 0,67 ▲ 15,3%
Marjă netă (%) -46,07 39,38 35,07 35,53 21,53 ▼ 39,4%
Scor bonitate 19 68 78 83 65 ▼ 21,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (313,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,99 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.

Publicitate