Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EDYSON MAR CONSTRUCT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Teleorman, Loc. Videle, Oraş Videle, PIEŢEI, 2, A1, B, 3, 25, 145300
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 18.900 RON | 18.900 RON | 375 RON | 17.969 RON | 18.525 RON | 18.725 RON | 112 RON | 18.613 RON | 18.169 RON | 556 RON | 0 RON | 1.890 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 391.398 RON | 391.398 RON | 132.235 RON | 255.326 RON | 259.163 RON | 280.521 RON | 0 RON | 280.521 RON | 255.566 RON | 24.955 RON | 0 RON | 239.354 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 700.413 RON | 700.413 RON | 375.481 RON | 318.068 RON | 324.932 RON | 380.118 RON | 5.614 RON | 374.504 RON | 318.308 RON | 61.981 RON | 0 RON | 295.756 RON | 0 RON | 171 RON | 5 |
| 2024 | 1.219.512 RON | 1.219.512 RON | 529.692 RON | 658.086 RON | 689.820 RON | 816.205 RON | 17.669 RON | 798.536 RON | 658.326 RON | 157.879 RON | 0 RON | 765.568 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2025 | 455.302 RON | 455.302 RON | 265.503 RON | 180.320 RON | 189.799 RON | 477.618 RON | 12.261 RON | 465.357 RON | 340.377 RON | 137.241 RON | 0 RON | 412.529 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 5224 Manipulări
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Lideri din domeniu
Top companii din Teleorman, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Top format din 57 companii din județul Teleorman. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 18,9 K RON | 391,4 K RON | 700,4 K RON | 1,22 M RON | 455,3 K RON |
| Venituri totale | 18,9 K RON | 391,4 K RON | 700,4 K RON | 1,22 M RON | 455,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 375 RON | 132,2 K RON | 375,5 K RON | 529,7 K RON | 265,5 K RON |
| Rezultat net | 18,0 K RON | 255,3 K RON | 318,1 K RON | 658,1 K RON | 180,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,07 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,39 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,39 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,38 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 3,48 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,10 |
| Durata încasare (zile) | 331 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 556 RON | 18,7 K RON | 3,0% |
| 2022 | 25,0 K RON | 280,5 K RON | 8,9% |
| 2023 | 62,0 K RON | 380,1 K RON | 16,3% |
| 2024 | 157,9 K RON | 816,2 K RON | 19,3% |
| 2025 | 137,2 K RON | 477,6 K RON | 28,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 18,9 K RON | 391,4 K RON | 700,4 K RON | 1,22 M RON | 455,3 K RON | ▼ 62,7% |
| Rezultat net | 18,0 K RON | 255,3 K RON | 318,1 K RON | 658,1 K RON | 180,3 K RON | ▼ 72,6% |
| Total active | 18,7 K RON | 280,5 K RON | 380,1 K RON | 816,2 K RON | 477,6 K RON | ▼ 41,5% |
| Capitaluri proprii | 18,2 K RON | 255,6 K RON | 318,3 K RON | 658,3 K RON | 340,4 K RON | ▼ 48,3% |
| Datorii totale | 556 RON | 25,0 K RON | 62,0 K RON | 157,9 K RON | 137,2 K RON | ▼ 13,1% |
| Lichiditate curentă | 33,48 | 11,24 | 6,04 | 5,06 | 3,39 | ▼ 33,0% |
| Marjă netă (%) | 95,07 | 65,23 | 45,41 | 53,96 | 39,60 | ▼ 26,6% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 95 | 80 | ▼ 15,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (180,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.39), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,07 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.