Publicitate

WEST CONFORT RESIDENCE S.R.L.

CUI: 43819611 J2021001007120 SRL Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43819611
Cod înmatriculare J2021001007120
EUID ROONRC.J2021001007120
Data înmatriculării 2021-02-26
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti, CETĂŢII, 331C, Parter, 5

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Sat Floreşti, Comuna Floreşti
Stradă: CETĂŢII
Număr: 331C
Etaj: Parter
Apartament: 5

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 255.571 RON 524.352 RON 443.833 RON 76.072 RON 80.519 RON 4.287.534 RON 2.490.562 RON 1.796.972 RON 746.598 RON 3.540.936 RON 118.482 RON 1.629.835 RON 0 RON 0 RON 1
2024 1.205.550 RON 1.205.550 RON 891.791 RON 266.067 RON 313.759 RON 4.136.757 RON 2.402.973 RON 1.733.784 RON 362.665 RON 3.774.092 RON 101.650 RON 1.627.122 RON 0 RON 0 RON 1
2025 1.146.891 RON 1.146.891 RON 893.422 RON 218.997 RON 253.469 RON 4.320.979 RON 2.348.516 RON 1.972.463 RON 581.663 RON 3.739.316 RON 101.650 RON 1.867.244 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

PÂSLARI DARIUS
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului
PÂSLARI EDUARD
administrator
Moldova
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,182 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.53) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 86.5% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
1,15 M RON
Rezultat Net 2025
219,0 K RON
Total Active 2025
4,32 M RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 255,6 K RON 1,21 M RON 1,15 M RON
Venituri totale 524,4 K RON 1,21 M RON 1,15 M RON
Cheltuieli totale 443,8 K RON 891,8 K RON 893,4 K RON
Rezultat net 76,1 K RON 266,1 K RON 219,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,76 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,53 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,50 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,16 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,35 M RON (54.4%)
Active circulante1,97 M RON (45.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri101,7 K RON
Creanțe1,87 M RON
Numerar3,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 11,28
Durata stocaj (zile) 32
Rotație creanțe (ori/an) 0,61
Durata încasare (zile) 594

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
22,1%
Marjă netă
19,1%
ROA
5,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 3,54 M RON 4,29 M RON 82,6%
2024 3,77 M RON 4,14 M RON 91,2%
2025 3,74 M RON 4,32 M RON 86,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 255,6 K RON 1,21 M RON 1,15 M RON ▼ 4,9%
Rezultat net 76,1 K RON 266,1 K RON 219,0 K RON ▼ 17,7%
Total active 4,29 M RON 4,14 M RON 4,32 M RON ▲ 4,5%
Capitaluri proprii 746,6 K RON 362,7 K RON 581,7 K RON ▲ 60,4%
Datorii totale 3,54 M RON 3,77 M RON 3,74 M RON ▼ 0,9%
Lichiditate curentă 0,51 0,46 0,53 ▲ 14,8%
Marjă netă (%) 29,77 22,07 19,09 ▼ 13,5%
Scor bonitate 60 56 60 ▲ 7,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (219,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,76 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 86.5% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate