Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
APFM INPUT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Giurgiu, Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, PETUNIILOR, 13A, P, CAMERA 4
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 713.492 RON | 713.556 RON | 680.401 RON | 26.163 RON | 33.155 RON | 527.702 RON | 0 RON | 527.702 RON | 26.363 RON | 319.110 RON | 0 RON | 259.057 RON | 182.229 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 1.123.693 RON | 1.123.696 RON | 1.091.255 RON | 21.204 RON | 32.441 RON | 343.912 RON | 5.079 RON | 338.833 RON | 47.567 RON | 127.051 RON | 47.209 RON | 91.163 RON | 169.294 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 492.795 RON | 492.795 RON | 577.469 RON | −94.584 RON | −84.674 RON | 96.833 RON | 3.735 RON | 93.098 RON | −47.017 RON | 8.887 RON | 0 RON | 0 RON | 134.963 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 645.949 RON | 645.994 RON | 699.344 RON | −61.368 RON | −53.350 RON | 275.654 RON | 1.942 RON | 273.712 RON | −108.385 RON | 26.112 RON | 0 RON | 198.686 RON | 357.927 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (17)
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Lideri din domeniu
Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4622 — Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
Top format din 6 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−108.385 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−61.368 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 713,5 K RON | 1,12 M RON | 492,8 K RON | 645,9 K RON |
| Venituri totale | 713,6 K RON | 1,12 M RON | 492,8 K RON | 646,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 680,4 K RON | 1,09 M RON | 577,5 K RON | 699,3 K RON |
| Rezultat net | 26,2 K RON | 21,2 K RON | −94,6 K RON | −61,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 535,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 10,48 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 10,48 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,87 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 10,56 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,25 |
| Durata încasare (zile) | 112 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 319,1 K RON | 527,7 K RON | 60,5% |
| 2023 | 127,1 K RON | 343,9 K RON | 36,9% |
| 2024 | 8,9 K RON | 96,8 K RON | 9,2% |
| 2025 | 26,1 K RON | 275,7 K RON | 9,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 713,5 K RON | 1,12 M RON | 492,8 K RON | 645,9 K RON | ▲ 31,1% |
| Rezultat net | 26,2 K RON | 21,2 K RON | −94,6 K RON | −61,4 K RON | ▲ 35,1% |
| Total active | 527,7 K RON | 343,9 K RON | 96,8 K RON | 275,7 K RON | ▲ 184,7% |
| Capitaluri proprii | 26,4 K RON | 47,6 K RON | −47,0 K RON | −108,4 K RON | ▼ 130,5% |
| Datorii totale | 319,1 K RON | 127,1 K RON | 8,9 K RON | 26,1 K RON | ▲ 193,8% |
| Lichiditate curentă | 1,65 | 2,67 | 10,48 | 10,48 | ▲ 0,1% |
| Marjă netă (%) | 3,67 | 1,89 | -19,19 | -9,50 | ▲ 50,5% |
| Scor bonitate | 55 | 75 | 41 | 54 | ▲ 31,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Lichiditate curentă bună (10.48), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 54/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.