TIU COFFEE BAR STATION S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Pantelimon, PAVEL TKACENKO, 4, 77145
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 25.324 RON | 25.356 RON | 32.081 RON | −6.725 RON | −6.725 RON | 1.025 RON | 0 RON | 1.025 RON | −6.525 RON | 7.550 RON | 0 RON | 379 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 66.760 RON | 66.760 RON | 54.439 RON | 10.397 RON | 12.321 RON | 9.504 RON | 0 RON | 9.504 RON | 3.872 RON | 5.632 RON | 0 RON | 24 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 71.161 RON | 71.161 RON | 51.259 RON | 17.196 RON | 19.902 RON | 22.567 RON | 0 RON | 22.567 RON | 21.067 RON | 1.500 RON | 0 RON | 214 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 109.728 RON | 109.802 RON | 66.929 RON | 37.042 RON | 42.873 RON | 50.249 RON | 0 RON | 50.249 RON | 48.109 RON | 2.140 RON | 0 RON | 1.162 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 99.367 RON | 99.367 RON | 108.585 RON | −9.218 RON | −9.218 RON | 41.564 RON | 20.238 RON | 21.326 RON | 38.891 RON | 2.673 RON | 0 RON | 2.626 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5630 — Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Top format din 356 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−9.218 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 25,3 K RON | 66,8 K RON | 71,2 K RON | 109,7 K RON | 99,4 K RON |
| Venituri totale | 25,4 K RON | 66,8 K RON | 71,2 K RON | 109,8 K RON | 99,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 32,1 K RON | 54,4 K RON | 51,3 K RON | 66,9 K RON | 108,6 K RON |
| Rezultat net | −6,7 K RON | 10,4 K RON | 17,2 K RON | 37,0 K RON | −9,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 131,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,98 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 7,98 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 7,00 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 15,55 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 37,84 |
| Durata încasare (zile) | 10 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 7,6 K RON | 1,0 K RON | 736,6% |
| 2022 | 5,6 K RON | 9,5 K RON | 59,3% |
| 2023 | 1,5 K RON | 22,6 K RON | 6,7% |
| 2024 | 2,1 K RON | 50,2 K RON | 4,3% |
| 2025 | 2,7 K RON | 41,6 K RON | 6,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 25,3 K RON | 66,8 K RON | 71,2 K RON | 109,7 K RON | 99,4 K RON | ▼ 9,4% |
| Rezultat net | −6,7 K RON | 10,4 K RON | 17,2 K RON | 37,0 K RON | −9,2 K RON | ▼ 124,9% |
| Total active | 1,0 K RON | 9,5 K RON | 22,6 K RON | 50,2 K RON | 41,6 K RON | ▼ 17,3% |
| Capitaluri proprii | −6,5 K RON | 3,9 K RON | 21,1 K RON | 48,1 K RON | 38,9 K RON | ▼ 19,2% |
| Datorii totale | 7,6 K RON | 5,6 K RON | 1,5 K RON | 2,1 K RON | 2,7 K RON | ▲ 24,9% |
| Lichiditate curentă | 0,14 | 1,69 | 15,04 | 23,48 | 7,98 | ▼ 66,0% |
| Marjă netă (%) | -26,56 | 15,57 | 24,16 | 33,76 | -9,28 | ▼ 127,5% |
| Scor bonitate | 19 | 90 | 100 | 100 | 57 | ▼ 43,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Lichiditate curentă bună (7.98), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 131,8 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.