Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
VOIPCALL CONSULTING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Galaţi, Municipiul Galaţi, LEBEDEI, 3, L, 4, parter, 63, 800495, Cartier Micro 16
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.000 RON | 0 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 135.581 RON | 135.591 RON | 13.009 RON | 119.254 RON | 122.582 RON | 121.755 RON | 19.277 RON | 102.478 RON | 120.254 RON | 1.501 RON | 0 RON | 98.918 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 178.676 RON | 178.730 RON | 57.477 RON | 119.465 RON | 121.253 RON | 124.986 RON | 14.288 RON | 110.698 RON | 120.665 RON | 4.321 RON | 0 RON | 108.171 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 207.436 RON | 207.449 RON | 68.375 RON | 136.999 RON | 139.074 RON | 143.569 RON | 4.761 RON | 138.808 RON | 138.199 RON | 5.370 RON | 0 RON | 136.062 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 295.086 RON | 295.513 RON | 70.526 RON | 222.035 RON | 224.987 RON | 228.583 RON | 11.639 RON | 216.944 RON | 223.235 RON | 5.348 RON | 0 RON | 198.118 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Lideri din domeniu
Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6399 — Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
Top format din 9 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 135,6 K RON | 178,7 K RON | 207,4 K RON | 295,1 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 135,6 K RON | 178,7 K RON | 207,4 K RON | 295,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 13,0 K RON | 57,5 K RON | 68,4 K RON | 70,5 K RON |
| Rezultat net | 0 RON | 119,3 K RON | 119,5 K RON | 137,0 K RON | 222,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 362,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 40,57 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 40,57 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,52 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 42,74 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,49 |
| Durata încasare (zile) | 245 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 0 RON | 1,0 K RON | 0,0% |
| 2022 | 1,5 K RON | 121,8 K RON | 1,2% |
| 2023 | 4,3 K RON | 125,0 K RON | 3,5% |
| 2024 | 5,4 K RON | 143,6 K RON | 3,7% |
| 2025 | 5,3 K RON | 228,6 K RON | 2,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 135,6 K RON | 178,7 K RON | 207,4 K RON | 295,1 K RON | ▲ 42,3% |
| Rezultat net | 0 RON | 119,3 K RON | 119,5 K RON | 137,0 K RON | 222,0 K RON | ▲ 62,1% |
| Total active | 1,0 K RON | 121,8 K RON | 125,0 K RON | 143,6 K RON | 228,6 K RON | ▲ 59,2% |
| Capitaluri proprii | 1,0 K RON | 120,3 K RON | 120,7 K RON | 138,2 K RON | 223,2 K RON | ▲ 61,5% |
| Datorii totale | 0 RON | 1,5 K RON | 4,3 K RON | 5,4 K RON | 5,3 K RON | ▼ 0,4% |
| Lichiditate curentă | – | 68,27 | 25,62 | 25,85 | 40,57 | ▲ 56,9% |
| Marjă netă (%) | – | 87,96 | 66,86 | 66,04 | 75,24 | ▲ 13,9% |
| Scor bonitate | 47 | 87 | 95 | 100 | 100 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (222,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (40.57), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 362,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.