Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
LA PAPA CAPITAL S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, CPT. ALEXANDRU ŞERBĂNESCU, 12, 14A, 2, 1, 27, 14292, 1, (FOSTA BUJORULUI)
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 298.693 RON | 298.694 RON | 298.517 RON | −3.093 RON | 177 RON | 46.005 RON | 14.087 RON | 31.918 RON | −2.893 RON | 48.898 RON | 19.582 RON | 12.131 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 575.336 RON | 577.487 RON | 539.838 RON | 31.874 RON | 37.649 RON | 92.761 RON | 11.434 RON | 81.327 RON | 28.981 RON | 63.780 RON | 30.021 RON | 46.276 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 540.648 RON | 541.409 RON | 505.072 RON | 31.090 RON | 36.337 RON | 150.593 RON | 14.337 RON | 136.256 RON | 60.071 RON | 90.522 RON | 50.391 RON | 78.434 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 859.046 RON | 860.405 RON | 913.046 RON | −52.641 RON | −52.641 RON | 208.036 RON | 13.349 RON | 194.687 RON | 62.458 RON | 145.578 RON | 74.636 RON | 50.682 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 1.013.261 RON | 1.013.270 RON | 1.010.146 RON | 2.725 RON | 3.124 RON | 263.884 RON | 44.726 RON | 219.158 RON | 61.254 RON | 202.630 RON | 66.134 RON | 73.201 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5611 — Restaurante
Top format din 943 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 298,7 K RON | 575,3 K RON | 540,6 K RON | 859,0 K RON | 1,01 M RON |
| Venituri totale | 298,7 K RON | 577,5 K RON | 541,4 K RON | 860,4 K RON | 1,01 M RON |
| Cheltuieli totale | 298,5 K RON | 539,8 K RON | 505,1 K RON | 913,0 K RON | 1,01 M RON |
| Rezultat net | −3,1 K RON | 31,9 K RON | 31,1 K RON | −52,6 K RON | 2,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,17 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,08 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,76 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,39 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,30 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 15,32 |
| Durata stocaj (zile) | 24 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 13,84 |
| Durata încasare (zile) | 26 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 48,9 K RON | 46,0 K RON | 106,3% |
| 2022 | 63,8 K RON | 92,8 K RON | 68,8% |
| 2023 | 90,5 K RON | 150,6 K RON | 60,1% |
| 2024 | 145,6 K RON | 208,0 K RON | 70,0% |
| 2025 | 202,6 K RON | 263,9 K RON | 76,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 298,7 K RON | 575,3 K RON | 540,6 K RON | 859,0 K RON | 1,01 M RON | ▲ 18,0% |
| Rezultat net | −3,1 K RON | 31,9 K RON | 31,1 K RON | −52,6 K RON | 2,7 K RON | ▲ 105,2% |
| Total active | 46,0 K RON | 92,8 K RON | 150,6 K RON | 208,0 K RON | 263,9 K RON | ▲ 26,8% |
| Capitaluri proprii | −2,9 K RON | 29,0 K RON | 60,1 K RON | 62,5 K RON | 61,3 K RON | ▼ 1,9% |
| Datorii totale | 48,9 K RON | 63,8 K RON | 90,5 K RON | 145,6 K RON | 202,6 K RON | ▲ 39,2% |
| Lichiditate curentă | 0,65 | 1,28 | 1,51 | 1,34 | 1,08 | ▼ 19,1% |
| Marjă netă (%) | -1,04 | 5,54 | 5,75 | -6,13 | 0,27 | ▲ 104,4% |
| Scor bonitate | 24 | 80 | 72 | 49 | 65 | ▲ 32,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,17 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.