Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MRS LAGUNA CONSTRUCT IMOB S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, LEORDENI, 157A BIS, 8, PARTER, CORP C1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 10.214 RON | −10.214 RON | −10.214 RON | 298.606 RON | 295.518 RON | 3.088 RON | −10.014 RON | 308.620 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 32.931 RON | −32.931 RON | −32.931 RON | 300.448 RON | 295.518 RON | 4.930 RON | −42.945 RON | 343.393 RON | 0 RON | 3.306 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 102.061 RON | −102.061 RON | −102.061 RON | 307.544 RON | 295.518 RON | 12.026 RON | −145.006 RON | 452.550 RON | 0 RON | 5.795 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 12.555 RON | 12.555 RON | 53.417 RON | −40.988 RON | −40.862 RON | 1.089.137 RON | 960.701 RON | 128.436 RON | −142.849 RON | 1.231.986 RON | 3.520 RON | 121.398 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 1.004.966 RON | 1.004.966 RON | 490.204 RON | 484.613 RON | 514.762 RON | 1.148.329 RON | 749.608 RON | 398.721 RON | 341.764 RON | 806.565 RON | 3.520 RON | 391.449 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Top format din 552 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.49) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 12,6 K RON | 1,00 M RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 12,6 K RON | 1,00 M RON |
| Cheltuieli totale | 10,2 K RON | 32,9 K RON | 102,1 K RON | 53,4 K RON | 490,2 K RON |
| Rezultat net | −10,2 K RON | −32,9 K RON | −102,1 K RON | −41,0 K RON | 484,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 810,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,49 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,49 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,42 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 285,50 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,57 |
| Durata încasare (zile) | 142 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 308,6 K RON | 298,6 K RON | 103,4% |
| 2022 | 343,4 K RON | 300,4 K RON | 114,3% |
| 2023 | 452,6 K RON | 307,5 K RON | 147,2% |
| 2024 | 1,23 M RON | 1,09 M RON | 113,1% |
| 2025 | 806,6 K RON | 1,15 M RON | 70,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 12,6 K RON | 1,00 M RON | ▲ 7.904,5% |
| Rezultat net | −10,2 K RON | −32,9 K RON | −102,1 K RON | −41,0 K RON | 484,6 K RON | ▲ 1.282,3% |
| Total active | 298,6 K RON | 300,4 K RON | 307,5 K RON | 1,09 M RON | 1,15 M RON | ▲ 5,4% |
| Capitaluri proprii | −10,0 K RON | −42,9 K RON | −145,0 K RON | −142,8 K RON | 341,8 K RON | ▲ 339,2% |
| Datorii totale | 308,6 K RON | 343,4 K RON | 452,6 K RON | 1,23 M RON | 806,6 K RON | ▼ 34,5% |
| Lichiditate curentă | 0,01 | 0,01 | 0,03 | 0,10 | 0,49 | ▲ 373,9% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | -326,47 | 48,22 | ▲ 114,8% |
| Scor bonitate | 22 | 22 | 22 | 27 | 68 | ▲ 151,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (484,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.