SAN RESTAURANT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Sat Deduleşti, Comuna Morăreşti, 202, 117497
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 3.294.475 RON | 3.328.775 RON | 2.393.335 RON | 902.152 RON | 935.440 RON | 1.205.454 RON | 181.712 RON | 1.023.742 RON | 902.452 RON | 303.852 RON | 47.180 RON | 889.100 RON | 0 RON | 850 RON | 20 |
| 2024 | 5.474.954 RON | 5.596.778 RON | 3.844.640 RON | 1.496.729 RON | 1.752.138 RON | 2.372.409 RON | 717.134 RON | 1.655.275 RON | 1.497.029 RON | 875.380 RON | 42.359 RON | 1.544.117 RON | 0 RON | 0 RON | 27 |
| 2025 | 6.616.122 RON | 6.933.577 RON | 4.923.371 RON | 1.711.241 RON | 2.010.206 RON | 2.954.238 RON | 1.159.107 RON | 1.795.131 RON | 1.711.545 RON | 1.242.693 RON | 94.553 RON | 1.681.963 RON | 0 RON | 0 RON | 27 |
Reprezentanți și administratori (3)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5610 — Restaurante
Top format din 350 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,29 M RON | 5,47 M RON | 6,62 M RON |
| Venituri totale | 3,33 M RON | 5,60 M RON | 6,93 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,39 M RON | 3,84 M RON | 4,92 M RON |
| Rezultat net | 902,2 K RON | 1,50 M RON | 1,71 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 8,45 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,44 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,37 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,38 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 69,97 |
| Durata stocaj (zile) | 5 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,93 |
| Durata încasare (zile) | 93 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 303,9 K RON | 1,21 M RON | 25,2% |
| 2024 | 875,4 K RON | 2,37 M RON | 36,9% |
| 2025 | 1,24 M RON | 2,95 M RON | 42,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,29 M RON | 5,47 M RON | 6,62 M RON | ▲ 20,8% |
| Rezultat net | 902,2 K RON | 1,50 M RON | 1,71 M RON | ▲ 14,3% |
| Total active | 1,21 M RON | 2,37 M RON | 2,95 M RON | ▲ 24,5% |
| Capitaluri proprii | 902,5 K RON | 1,50 M RON | 1,71 M RON | ▲ 14,3% |
| Datorii totale | 303,9 K RON | 875,4 K RON | 1,24 M RON | ▲ 42,0% |
| Lichiditate curentă | 3,37 | 1,89 | 1,44 | ▼ 23,6% |
| Marjă netă (%) | 27,38 | 27,34 | 25,86 | ▼ 5,4% |
| Scor bonitate | 87 | 90 | 85 | ▼ 5,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,71 M RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 8,45 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.