Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ART PAGE BY MITZ S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Dâmboviţa, Municipiul Târgovişte, VASILE FLORESCU, 1, 19, A, 3, 15, 130036
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 55.661 RON | 55.661 RON | 51.858 RON | 3.803 RON | 3.803 RON | 6.662 RON | 567 RON | 6.095 RON | 4.003 RON | 2.659 RON | 2.919 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 91.300 RON | 91.300 RON | 84.688 RON | 6.189 RON | 6.612 RON | 14.139 RON | 7.093 RON | 7.046 RON | 10.192 RON | 3.947 RON | 1.011 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 102.670 RON | 102.670 RON | 97.445 RON | 4.352 RON | 5.225 RON | 20.808 RON | 10.162 RON | 10.646 RON | 14.544 RON | 6.264 RON | 2.847 RON | 2.000 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 132.001 RON | 132.001 RON | 125.120 RON | 5.718 RON | 6.881 RON | 27.491 RON | 11.463 RON | 16.028 RON | 20.262 RON | 7.229 RON | 6.818 RON | 2.000 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Dâmboviţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9622 — Activități de tratament și înfrumusețare
Top format din 47 companii din județul Dâmboviţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 55,7 K RON | 91,3 K RON | 102,7 K RON | 132,0 K RON |
| Venituri totale | 55,7 K RON | 91,3 K RON | 102,7 K RON | 132,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 51,9 K RON | 84,7 K RON | 97,4 K RON | 125,1 K RON |
| Rezultat net | 3,8 K RON | 6,2 K RON | 4,4 K RON | 5,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 155,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,22 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,27 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,00 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,80 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 19,36 |
| Durata stocaj (zile) | 19 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 66,00 |
| Durata încasare (zile) | 6 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 2,7 K RON | 6,7 K RON | 39,9% |
| 2023 | 3,9 K RON | 14,1 K RON | 27,9% |
| 2024 | 6,3 K RON | 20,8 K RON | 30,1% |
| 2025 | 7,2 K RON | 27,5 K RON | 26,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 55,7 K RON | 91,3 K RON | 102,7 K RON | 132,0 K RON | ▲ 28,6% |
| Rezultat net | 3,8 K RON | 6,2 K RON | 4,4 K RON | 5,7 K RON | ▲ 31,4% |
| Total active | 6,7 K RON | 14,1 K RON | 20,8 K RON | 27,5 K RON | ▲ 32,1% |
| Capitaluri proprii | 4,0 K RON | 10,2 K RON | 14,5 K RON | 20,3 K RON | ▲ 39,3% |
| Datorii totale | 2,7 K RON | 3,9 K RON | 6,3 K RON | 7,2 K RON | ▲ 15,4% |
| Lichiditate curentă | 2,29 | 1,79 | 1,70 | 2,22 | ▲ 30,5% |
| Marjă netă (%) | 6,83 | 6,78 | 4,24 | 4,33 | ▲ 2,1% |
| Scor bonitate | 82 | 85 | 72 | 90 | ▲ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (5,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.22), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 155,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.