Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GEO CONSTRUCT BRICOLAJ S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Hunedoara, Sat Certeju de Sus, Comuna Certeju de Sus, PRINCIPALĂ, B, Parter, 337190
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 386.789 RON | 387.008 RON | 348.462 RON | 35.471 RON | 38.546 RON | 87.280 RON | 0 RON | 87.280 RON | 35.671 RON | 51.609 RON | 50.030 RON | 4.035 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 662.792 RON | 662.942 RON | 607.448 RON | 50.825 RON | 55.494 RON | 111.505 RON | 0 RON | 111.505 RON | 75.626 RON | 35.879 RON | 80.395 RON | 1.872 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 704.924 RON | 704.923 RON | 606.475 RON | 82.260 RON | 98.448 RON | 162.696 RON | 0 RON | 162.696 RON | 136.148 RON | 26.548 RON | 113.935 RON | 1.549 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 720.329 RON | 720.496 RON | 621.187 RON | 80.288 RON | 99.309 RON | 195.486 RON | 0 RON | 195.486 RON | 177.547 RON | 17.939 RON | 140.553 RON | 3.173 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4675 Comerţ cu ridicata al produselor chimice
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
Lideri din domeniu
Top companii din Hunedoara, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4673 — Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Top format din 57 companii din județul Hunedoara. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 386,8 K RON | 662,8 K RON | 704,9 K RON | 720,3 K RON |
| Venituri totale | 387,0 K RON | 662,9 K RON | 704,9 K RON | 720,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 348,5 K RON | 607,4 K RON | 606,5 K RON | 621,2 K RON |
| Rezultat net | 35,5 K RON | 50,8 K RON | 82,3 K RON | 80,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 879,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 10,90 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,06 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,89 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 10,90 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 5,12 |
| Durata stocaj (zile) | 71 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 227,02 |
| Durata încasare (zile) | 2 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 51,6 K RON | 87,3 K RON | 59,1% |
| 2023 | 35,9 K RON | 111,5 K RON | 32,2% |
| 2024 | 26,5 K RON | 162,7 K RON | 16,3% |
| 2025 | 17,9 K RON | 195,5 K RON | 9,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 386,8 K RON | 662,8 K RON | 704,9 K RON | 720,3 K RON | ▲ 2,2% |
| Rezultat net | 35,5 K RON | 50,8 K RON | 82,3 K RON | 80,3 K RON | ▼ 2,4% |
| Total active | 87,3 K RON | 111,5 K RON | 162,7 K RON | 195,5 K RON | ▲ 20,2% |
| Capitaluri proprii | 35,7 K RON | 75,6 K RON | 136,1 K RON | 177,5 K RON | ▲ 30,4% |
| Datorii totale | 51,6 K RON | 35,9 K RON | 26,5 K RON | 17,9 K RON | ▼ 32,4% |
| Lichiditate curentă | 1,69 | 3,11 | 6,13 | 10,90 | ▲ 77,8% |
| Marjă netă (%) | 9,17 | 7,67 | 11,67 | 11,15 | ▼ 4,5% |
| Scor bonitate | 72 | 95 | 100 | 87 | ▼ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (80,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (10.9), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 879,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.