Publicitate

MANAGEMENT STORE S.R.L.

CUI: 46613062 J2022000892380 SRL Vâlcea, Municipiul Râmnicu Vâlcea
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46613062
Cod înmatriculare J2022000892380
EUID ROONRC.J2022000892380
Data înmatriculării 2022-08-08
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani

Adresă

România, Vâlcea, Municipiul Râmnicu Vâlcea, REPUBLICII, 2B

Țară: România
Județ: Vâlcea
Localitate: Municipiul Râmnicu Vâlcea
Stradă: REPUBLICII
Număr: 2B

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 0 RON 0 RON 2.607 RON −2.607 RON −2.607 RON 1.000 RON 307 RON 693 RON −2.407 RON 3.407 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2
2023 30.511 RON 30.511 RON 90.579 RON −60.373 RON −60.068 RON 100.245 RON 30.483 RON 69.762 RON −62.780 RON 163.025 RON 23.110 RON 45.298 RON 0 RON 0 RON 2
2024 811.536 RON 811.536 RON 583.794 RON 191.303 RON 227.742 RON 281.178 RON 15.219 RON 265.959 RON 128.522 RON 152.656 RON 0 RON 264.451 RON 0 RON 0 RON 1
2025 933.035 RON 933.035 RON 525.784 RON 342.089 RON 407.251 RON 441.857 RON 0 RON 441.857 RON 279.308 RON 162.549 RON 0 RON 437.361 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

IONESCU NICOLIȚA
administrator
Vâlcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 54 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
933,0 K RON
Rezultat Net 2025
342,1 K RON
Total Active 2025
441,9 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 30,5 K RON 811,5 K RON 933,0 K RON
Venituri totale 0 RON 30,5 K RON 811,5 K RON 933,0 K RON
Cheltuieli totale 2,6 K RON 90,6 K RON 583,8 K RON 525,8 K RON
Rezultat net −2,6 K RON −60,4 K RON 191,3 K RON 342,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,34 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,72 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,72 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,03 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,72 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante441,9 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe437,4 K RON
Numerar4,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 2,13
Durata încasare (zile) 171

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
43,7%
Marjă netă
36,7%
ROA
77,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 3,4 K RON 1,0 K RON 340,7%
2023 163,0 K RON 100,2 K RON 162,6%
2024 152,7 K RON 281,2 K RON 54,3%
2025 162,5 K RON 441,9 K RON 36,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 30,5 K RON 811,5 K RON 933,0 K RON ▲ 15,0%
Rezultat net −2,6 K RON −60,4 K RON 191,3 K RON 342,1 K RON ▲ 78,8%
Total active 1,0 K RON 100,2 K RON 281,2 K RON 441,9 K RON ▲ 57,1%
Capitaluri proprii −2,4 K RON −62,8 K RON 128,5 K RON 279,3 K RON ▲ 117,3%
Datorii totale 3,4 K RON 163,0 K RON 152,7 K RON 162,5 K RON ▲ 6,5%
Lichiditate curentă 0,20 0,43 1,74 2,72 ▲ 56,0%
Marjă netă (%) -197,87 23,57 36,66 ▲ 55,5%
Scor bonitate 22 19 90 100 ▲ 11,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (342,1 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.72), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,34 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate