Publicitate

BARRET FAMILY S.R.L.

CUI: 29425859 J2022000950385 SRL Vâlcea, Municipiul Râmnicu Vâlcea
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 29425859
Cod înmatriculare J2022000950385
EUID ROONRC.J2022000950385
Data înmatriculării 2022-08-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 46 angajați

Adresă

România, Vâlcea, Municipiul Râmnicu Vâlcea, GIB MIHĂESCU, 14, 240574, local N.13

Țară: România
Județ: Vâlcea
Localitate: Municipiul Râmnicu Vâlcea
Stradă: GIB MIHĂESCU
Număr: 14
Cod poștal: 240574
Completare adresă: local N.13

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 57.238.717 RON 66.311.273 RON 66.189.091 RON 80.106 RON 122.182 RON 42.921.988 RON 11.413.534 RON 31.508.454 RON 3.152.432 RON 40.420.205 RON 19.601.883 RON 11.573.026 RON 0 RON 650.649 RON 13
2024 123.397.033 RON 124.894.526 RON 123.544.532 RON 1.149.049 RON 1.349.994 RON 325.281.098 RON 13.109.054 RON 312.172.044 RON 4.301.481 RON 85.775.060 RON 23.841.297 RON 288.246.597 RON 235.724.113 RON 519.556 RON 42
2025 107.186.050 RON 107.658.376 RON 104.590.294 RON 2.701.688 RON 3.068.082 RON 307.755.925 RON 9.961.244 RON 297.794.681 RON 5.995.680 RON 66.498.396 RON 21.377.334 RON 276.121.217 RON 235.724.113 RON 462.264 RON 46

Reprezentanți și administratori (1)

IANCU VICTOR
administrator
Prahova, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (28)

Lideri din domeniu

Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 39 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
107,19 M RON
Rezultat Net 2025
2,70 M RON
Total Active 2025
307,76 M RON
Scor Bonitate
68/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 68/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 57,24 M RON 123,40 M RON 107,19 M RON
Venituri totale 66,31 M RON 124,89 M RON 107,66 M RON
Cheltuieli totale 66,19 M RON 123,54 M RON 104,59 M RON
Rezultat net 80,1 K RON 1,15 M RON 2,70 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 145,89 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 4,48 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 4,16 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 4,63 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate9,96 M RON (3.2%)
Active circulante297,79 M RON (96.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri21,38 M RON
Creanțe276,12 M RON
Numerar296,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 5,01
Durata stocaj (zile) 73
Rotație creanțe (ori/an) 0,39
Durata încasare (zile) 940

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
2,9%
Marjă netă
2,5%
ROA
0,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 40,42 M RON 42,92 M RON 94,2%
2024 85,78 M RON 325,28 M RON 26,4%
2025 66,50 M RON 307,76 M RON 21,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

68
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 57,24 M RON 123,40 M RON 107,19 M RON ▼ 13,1%
Rezultat net 80,1 K RON 1,15 M RON 2,70 M RON ▲ 135,1%
Total active 42,92 M RON 325,28 M RON 307,76 M RON ▼ 5,4%
Capitaluri proprii 3,15 M RON 4,30 M RON 6,00 M RON ▲ 39,4%
Datorii totale 40,42 M RON 85,78 M RON 66,50 M RON ▼ 22,5%
Lichiditate curentă 0,78 3,64 4,48 ▲ 23,0%
Marjă netă (%) 0,14 0,93 2,52 ▲ 171,0%
Scor bonitate 43 73 68 ▼ 6,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,70 M RON).
  • Lichiditate curentă bună (4.48), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 145,89 M RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate