Publicitate

NATALIA MSM TRANSPORT S.R.L.

CUI: 46244100 J2022000999029 SRL Arad, Municipiul Arad
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46244100
Cod înmatriculare J2022000999029
EUID ROONRC.J2022000999029
Data înmatriculării 2022-06-03
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Arad, Municipiul Arad, ABATORULUI, 17, 26

Țară: România
Județ: Arad
Localitate: Municipiul Arad
Stradă: ABATORULUI
Bloc: 17
Apartament: 26

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 380.225 RON 380.229 RON 227.314 RON 149.188 RON 152.915 RON 313.140 RON 124.590 RON 188.550 RON 144.101 RON 169.039 RON 0 RON 176.429 RON 0 RON 0 RON 1
2024 308.977 RON 309.267 RON 282.970 RON 21.762 RON 26.297 RON 425.708 RON 278.507 RON 147.201 RON 165.863 RON 259.845 RON 0 RON 136.993 RON 0 RON 0 RON 1
2025 561.953 RON 562.260 RON 396.249 RON 154.215 RON 166.011 RON 538.642 RON 368.328 RON 170.314 RON 154.455 RON 384.187 RON 0 RON 140.919 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

MARGEA ELENA MONICA
administrator
Vâlcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (6)

Lideri din domeniu

Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 27 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.44) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
562,0 K RON
Rezultat Net 2025
154,2 K RON
Total Active 2025
538,6 K RON
Scor Bonitate
63/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 63/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 380,2 K RON 309,0 K RON 562,0 K RON
Venituri totale 380,2 K RON 309,3 K RON 562,3 K RON
Cheltuieli totale 227,3 K RON 283,0 K RON 396,2 K RON
Rezultat net 149,2 K RON 21,8 K RON 154,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 598,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,44 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,44 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,08 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,40 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate368,3 K RON (68.4%)
Active circulante170,3 K RON (31.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe140,9 K RON
Numerar29,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 3,99
Durata încasare (zile) 92

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
29,5%
Marjă netă
27,4%
ROA
28,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 169,0 K RON 313,1 K RON 54,0%
2024 259,8 K RON 425,7 K RON 61,0%
2025 384,2 K RON 538,6 K RON 71,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

63
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 380,2 K RON 309,0 K RON 562,0 K RON ▲ 81,9%
Rezultat net 149,2 K RON 21,8 K RON 154,2 K RON ▲ 608,6%
Total active 313,1 K RON 425,7 K RON 538,6 K RON ▲ 26,5%
Capitaluri proprii 144,1 K RON 165,9 K RON 154,5 K RON ▼ 6,9%
Datorii totale 169,0 K RON 259,8 K RON 384,2 K RON ▲ 47,9%
Lichiditate curentă 1,12 0,57 0,44 ▼ 21,7%
Marjă netă (%) 39,24 7,04 27,44 ▲ 289,8%
Scor bonitate 72 53 63 ▲ 18,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (154,2 K RON).
  • Scorul de bonitate de 63/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 598,8 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate