Publicitate

UKROIL START S.R.L.

CUI: 46760667 J2022001840339 SRL Suceava, Sat Straja, Comuna Straja
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46760667
Cod înmatriculare J2022001840339
EUID ROONRC.J2022001840339
Data înmatriculării 2022-08-31
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani

Adresă

România, Suceava, Sat Straja, Comuna Straja, 1427 C, 727495

Țară: România
Județ: Suceava
Localitate: Sat Straja, Comuna Straja
Număr: 1427 C
Cod poștal: 727495

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 0 RON 0 RON 9.889 RON −9.889 RON −9.889 RON 1.064.711 RON 893.750 RON 170.961 RON −9.689 RON 1.074.400 RON 0 RON 171.005 RON 0 RON 0 RON 0
2023 0 RON 2.785.971 RON 1.901.424 RON 745.850 RON 884.547 RON 2.153.803 RON 0 RON 2.153.803 RON 736.161 RON 1.417.642 RON 0 RON 2.151.573 RON 0 RON 0 RON 0
2024 0 RON 20.221 RON 7.892 RON 10.599 RON 12.329 RON 2.174.713 RON 0 RON 2.174.713 RON 746.760 RON 1.427.953 RON 0 RON 1.731.805 RON 0 RON 0 RON 0
2025 76.860 RON 127.657 RON 119.223 RON 5.456 RON 8.434 RON 2.227.176 RON 541.317 RON 1.685.859 RON 752.216 RON 1.478.483 RON 103.555 RON 1.562.139 RON 0 RON 3.523 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

PENTELEICIUC ION
administrator
Ucraina
Pagina administratorului
PENTELEICIUC DOREL
administrator
Ucraina
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (12)

Lideri din domeniu

Top companii din Suceava, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 13 companii din județul Suceava. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
76,9 K RON
Rezultat Net 2025
5,5 K RON
Total Active 2025
2,23 M RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 76,9 K RON
Venituri totale 0 RON 2,79 M RON 20,2 K RON 127,7 K RON
Cheltuieli totale 9,9 K RON 1,90 M RON 7,9 K RON 119,2 K RON
Rezultat net −9,9 K RON 745,9 K RON 10,6 K RON 5,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 76,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,14 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,07 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,51 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate541,3 K RON (24.3%)
Active circulante1,69 M RON (75.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri103,6 K RON
Creanțe1,56 M RON
Numerar20,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,74
Durata stocaj (zile) 492
Rotație creanțe (ori/an) 0,05
Durata încasare (zile) 7.418

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
11,0%
Marjă netă
7,1%
ROA
0,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 1,07 M RON 1,06 M RON 100,9%
2023 1,42 M RON 2,15 M RON 65,8%
2024 1,43 M RON 2,17 M RON 65,7%
2025 1,48 M RON 2,23 M RON 66,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 76,9 K RON
Rezultat net −9,9 K RON 745,9 K RON 10,6 K RON 5,5 K RON ▼ 48,5%
Total active 1,06 M RON 2,15 M RON 2,17 M RON 2,23 M RON ▲ 2,4%
Capitaluri proprii −9,7 K RON 736,2 K RON 746,8 K RON 752,2 K RON ▲ 0,7%
Datorii totale 1,07 M RON 1,42 M RON 1,43 M RON 1,48 M RON ▲ 3,5%
Lichiditate curentă 0,16 1,52 1,52 1,14 ▼ 25,1%
Marjă netă (%) 7,10
Scor bonitate 22 65 57 60 ▲ 5,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (5,5 K RON).
  • Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate